Kurs brytyjskiego funta z perspektywą obrony wsparcia? GBP/PLN notowane po 4,8594 PLN Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas kolejnej sesji utrzymuje się w tym samym zakresie, bez nadziei na razie na większą zmienność. Obecnie para walutowa GBP/PLN ponowne znajduje się na poziomie 4,86 PLN i wszystko wskazuje na to, że dopiero jakieś istotniejsze dane na rynek Wielkiej Brytanii może coś w tym układzie zmienić. Choć w kalendarzu makroekonomicznym nic ciekawego nie widać, można liczyć na dane wpływające na rynek bez zapowiedzi. Spójrzmy jednak na techniczny obraz funta szterlinga podczas czwartkowego poranka.


Kurs funta szterlinga w tym samym zakresie – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjski funt nadal zatrzymuje się w strefie, która jest wsparciem
  • Rynek GBP/PLN zdaje się nie generować żadnych konkretnych sygnałów
  • Niestety konsolidacja może trwać przez kolejne sesje
  • Póki rynek nie wybije ważniejszych poziomów na niewiele można tutaj liczyć

Funt szterling w czwartek nie pokazuje nic nowego, nic co można by nazwać game-changerem dla tego rynku jak w przypadku ruchu na dolarze do polskiego złotego. W tym wypadku funt szterling nadal nudno testuje dolne ograniczenia sugerując ponownie możliwość ich wybicia podczas kolejnych godzin sesji czwartkowej. Dziś z uwagi na brak danych zaplanowanych w kalendarzu makroekonomicznym dla rynku Wielkiej Brytanii nie oczekuje się silniejszego ruchu – chyba, że dane wpływające na rynek bez zapowiedzi coś będą mogły zmienić na co na razie się nie zanosi.

Z czysto technicznego punktu widzenia para walutowa GBP/PLN może zejść ponownie do zakresu 4,8330 po czym dopiero w tym rejonie oczekiwać będzie można kolejnego, ewentualnego odbicia na północ. Na razie rynek widać, że broni dołków, jednak może nie potrwać to zbyt długo jeśli siła funta się nie zmieni.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 20.08.2020
Kurs funta GBPPLN H4 20.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here