Naga Marketskurs bitcoinaKurs bitcoina w ostatnim okresie raczej nie zachęcał do kupowania drogich prezentów pod choinkę. Przedświąteczna wyprzedaż sprowadziła cenę kryptowaluty poniżej 7 000 USD. Teraz jednak zaczyna ona rosnąć, co znowu prowokuje bycze prognozy na 2020 r.

Kurs bitcoina zaczął ponownie mocniej rosnąć w niedzielę. Cena wzrosła do poziomu ponad 7 550 USD i kontynuuje ten proces w poniedziałek. Bitcoin stoi teraz jednak przed nowym oporem na poziomie 7 800 USD, z możliwością odzyskania jednak pułapu 8 000 USD, przewiduje CryptoMichael.

Kurs bitcoina a piekło

Święta Bożego Narodzenia to okres nadziei. I też jak na razie BTC uniknęło najgorszego scenariusza: ciągłego spadania aż do piekła, może nawet do poziomu 3 000 USD.

Co jednak ciekawe, ostatni wzrost był częściowo spowodowany wyższą aktywnością w sieci Tether (USDT), która wzrosła z ostatniego, niskiego poziomu o ponad 70 proc. Ostatnia wspinaczka nastąpiła po okresie ustabilizowanej ceny, która oscylowała blisko 7 200 USD.

Wzrost nadziei widać na giełdach. OKEx odnotowało najwyższy wolumen, powyżej 3,67 miliarda USD w ciągu ostatniej doby. Kontrakty terminowe na platformie Bakkt również zwiększyły swoją aktywność, gdy cena bitcoina zaczęła rosnąć.

Rok 2020 odrodzeniem rynku?

Rok 2020 może – zdaniem wielu analityków – dać nam jasną odpowiedź na pytanie, czy w ogóle możemy liczyć na nową bańkę na BTC. Na kurs bitcoina będzie miał zapewne wpływ halving, który z kolei będzie miał miejsce za około 147 dni od teraz. Wypada więc w maju. Jeśli powtórzy się sytuacja z lat ubiegłych, BTC może zacząć mocno rosnąć właśnie w wyniku tego, że na rynek będzie trafiało o 50 proc. mniej nowych coinów. Obecny wzrost cen bitcoina może być też niejako traktowany jako zapowiedź tego, co może mieć miejsce za niecałe pół roku.

Byczo nastawiony do przyszłości kursu jest Tim Draper. Jego zdaniem już w grudniu 2020 r. zobaczymy na wykresie kryptowaluty wartości rzędu 250 tys. USD.

– Jeśli przeprowadzisz analizę techniczną, to wygląda na to, że po sześciu miesiącach po halvingu, przekroczymy 250.000 dolarów za bitcoina – wskazał w wywiadzie Draper dodając, że w chwili obecnej cena BTC znajduje się “tam, gdzie powinna być”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here