whitebit

W trakcie minionego weekendu notowania Bitcoina (BTC) – i przy okazji innych kryptowalut – zanotowały dynamiczny wzrost. Piątkowa sesja przyniosła test poziomu niemal 38 500 dol., czyli najwyższego od maja 2022 roku. Niestety próba wybicia lokalnej strefy oporu okazała się nieudana, a cena wróciła poniżej 38 tys. dol.

Kurs Bitcoina wystrzelił w weekend. Ile kosztuje BTC?  • Na przestrzeni ostatniego tygodnia kryptowaluty nie notowały mocniejszych wzrostów.
  • Bitcoin zyskiwał skromne 0,13%, Ethereum (ETH) natomiast trochę ponad 1,2%.
  • Kapitalizacja rynku wynosi obecnie 1,45 biliona, spadając o 1,5% w porównaniu do weekendu.

Bitcoin testował poziomy nad 38 tys. dol.

Piątkowy wieczór przyniósł nagłe umocnienie Bitcoina, a razem z nim innych cyfrowych aktywów. W pewnym momencie notowania BTC/USD umacniały się o ponad 3% i testowały poziom 38 437 dol., najwyższy od 18 miesięcy. Zanim sesja się jednak skończyła, cena wracała poniżej strefy oporu 38 tys. dol., zamykając się w ramach obowiązującej obecnie konsolidacji.

Świeca z długim górnym knotem okazała się być sygnałem dla sprzedających, którzy w kolejnych dniach weekendu zepchnęli cenę nieznacznie niżej. Obecnie za jednego BTC płaci się 37 279 dol.

Notowania Bitcoina na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Notowania Bitcoina na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Część analityków twierdzi jednak, że Bitcoin znajduje się na najlepszej drodze, aby ponownie przetestować historyczne maksima.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
5 głównych czynników, które wpływają na cenę Bitcoina

Bitcoin, jako najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, cechuje się dużą zmiennością cen. Jego wartość potrafi zmieniać się nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku dni. Co tak naprawdę kryje się za tymi wahaniami i jakie czynniki mają największy wpływ na cenę bitcoina?

  • Podaż i popyt – Podstawowym czynnikiem kształtującym cenę bitcoina jest relacja pomiędzy podażą a popytem. Im większy popyt przy ograniczonej podaży, tym wyższa cena.
  • Koszty wydobycia – Wyższe koszty wydobycia bitcoina przez górników mogą podnosić jego cenę, gdyż górnicy dążą do pokrycia rosnących nakładów.
  • Regulacje i akceptacja bitcoina – Większa akceptacja bitcoina jako środka płatniczego oraz przychylne regulacje ze strony rządów i instytucji finansowych zwiększają jego wartość.
  • Wydarzenia i informacje z rynku – Doniesienia medialne, wypowiedzi influencerów oraz inne wydarzenia związane z bitcoinem i rynkiem krypto mają duży wpływ na jego cenę.
  • Sytuacja na rynkach finansowych – Ogólny sentyment na rynkach finansowych, stopy procentowe, kursy walut wpływają na atrakcyjność bitcoina jako inwestycji.


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji oraz walut. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.