Naga MarketsDane z giełdy kryptowalutowej Coinbase wskazują na spadek cen Bitcoina w trakcie dzisiejszej sesji o 200 USD (-2,5%). Silny impuls spowodował, że “podłoga” pojawiła się dopiero na poziomie nieco poniżej 7700 dolarów. Następnie Bitcoin wrócił do poziomu około 7900 dolarów. Wraz z silnym spadkiem pojawiły się opinie wśród analityków sugerujące, że duzi gracze tzw. „wieloryby” doprowadzają po raz kolejny do celowych spadków, aby podkupić BTC po lepszej cenie.


Duży gracz miał wpływ na spadek ceny Bitcoina?

Zgodnie z internetowym monitoringiem Whale Alert, tuż przed spadkiem cen, jeden użytkownik przeniósł około 25.000 BTC (wartość ok. 213 milionów dolarów) z anonimowego portfela do giełdy Coinbase.Następnie gdy cena Bitcoina spadła poniżej 8000 dolarów, pojawiły się dwie transakcje z powrotem z Coinbase do dwóch nowych portfeli, które łącznie wyniosły 25 000 BTC. Właściciel, prawdopodobnie ten sam użytkownik, wykupił fundusze po nowej, niższej cenie, która według Whale Alert, przyniosła mu zysk około 10 milionów dolarów.

Jednak ten proceder miał miejsce już wcześniej. Analiza z portalu Bitcoin.com wykazała, iż głównym celem „wielorybów” jest Bitcoin (BTC) oraz Bitcoin Cash (BCH). Szacuje się, iż w posiadaniu dużych graczy jest aż 16% wszystkich BTC. Drugi raport z CryptoCompare potwierdza wyniki z Bitcoin.com. Po wyeliminowaniu największych sald portfeli należących do giełd Binance, Bitstamp, Bitfinex i Huobi, pozostałe 100 największych zgromadziło 151 505 BTC, które obecnie wyceniane jest na ponad 577 milionów USD.

Z kolei analiza przeprowadzona przez Blockchain Chainalysis wskazała, że zaledwie 376 osób kontroluje 33% krążącej podaży Ethereum w 2019 r. Chainalysis definiuje wieloryby jako 500 największych posiadaczy tejże kryptowaluty, z wyłączeniem osób, które przechowują swoje kryptowaluty poza giełdami. Okazało się także, że wieloryby eterowe stanowią obecnie zaledwie 7 procent wszystkich transakcji.

Natomiast firma badawcza Diar w swoim nowym raporcie przeanalizowała sytuację na wykresie i rynku Bitcoina. W jej ocenie liczba adresów zawierających od 1 000 do 10 tys. Bitcoinów odnotowała w tym roku gwałtowny wzrost.

Bitcoin kosztuje 7900 USD. Kurs spada dziś o 2,5%

Uczestnicy rynku oczekują na potwierdzenie czy ostatni ruch spadkowy Bitcoina to jedynie korekta. Do tej pory, BTC/USD w ciągu ostatnich 30 dni odnotował wzrost o prawie 40 procent. Lokalne wsparcie stanowi strefa 7500 – 7700 USD. Jej przebicie otworzy drogę do dołka 6625 USD. Z drugiej strony jeśli strefa zostanie utrzymana powinno dojść do testu tegorocznego szczytu w okolicach poziomu 9100 USD.

kurs bitcoina we wtorek 4 6 19


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here