Naga MarketsBitcoiin spadaWiększość z 20 największych pod względem kapitalizacji kryptowalut odnotowuje poważne straty w niedzielę 19 stycznia 2020 roku. Także Bitcoin (BTC), który obecnie oscyluje nieco poniżej 8600 USD, zanotował dziś spadek z najwyższego poziomu prawie 9200 USD, co stanowi deprecjację aż o 7,32 procent.


Zobacz również: Rynek kryptowalut czeka „świetlana przyszłość” w 2020 r., uważa Tom Lee

Bitcoin (BTC): Czerwona niedziela na rynku kryptowalut

Coin360

Cena Bitcoina spada w niedzielę wieczorem o około 3,00% i wynosi ona w przybliżeniu 8640 USD. Jednak patrząc na tygodniowy wykres, wirtualna moneta wciąż odnotowała wzrost o około 6,42%, co może sugerować, iż mamy do czynienia jedynie z korektą. Dzisiejszy impuls spadkowy na notowaniach Bitcoina spowodował osunięcie ceny aż o 514 USD w ciągu zaledwie 5 minut.

Kurs BTCUSD na interwale m5
Kurs BTCUSD na interwale m5, tradingview.com

Z kolei druga kryptowaluta Ether (ETH) utrzymuje pozycję największego altcoina według kapitalizacji rynkowej, która obecnie wynosi 18 miliardów dolarów. Drugi co do wielkości altcoin, Ripple’s XRP, posiada kapitalizację rynkową w wysokości 10 miliardów dolarów.

Niedzielne dane pokazują, że wraz ze spadkiem kursu Bitcoina, wartość ETH spadła o około 3,41% w ciągu ostatnich 24 godzin i 7,3% od dzisiejszych szczytów. W chwili pisania artykułu ETH kosztuje około 164 USD. W tym tygodniu moneta zyskała również około 14,68% swojej wartości.

Natomiast XRP spadł o około 3,43% w ciągu ostatnich 24 godzin i spadł 8,36% w stosunku do dzisiejszego szczytu. Moneta kosztuje obecnie około 0,23 USD. Jednak w tym tygodniu wirtualna moneta również odnotowała wzrost o 7,98%.

Wśród 20 największych kryptowalut, te wykazujące dwucyfrowe straty w trakcie ostatnich 24 godziny to DASH, który spadł o 15,6%, Ethereum Classic (ETC), który stracił 12,85% swojej wartości, Bitcoin SV (BSV), który uległ deprecjacji o 10,8% , a na koniec Bitcoin Cash (BCH), który spadł 11,24%.

Aktualnie całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi 235,5 mld USD, czyli o 8,5% więcej niż wartość zgłoszona tydzień temu. Od dzisiejszego szczytu całkowita kapitalizacja rynku spadła o 5,91%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here