whitebit

Trend wzrostowy na akcjach jak i kryptowalutach może dalej trwać, według firmy QCP Capital. Zakłada ona możliwość, iż jakikolwiek spadek wartości będzie kupowany przez inwestorów. Wynika to z tego, że ci którzy nie napełnili swoich portfeli wcześniej, będą obecnie gonić za zwrotami. 

Bitcoin powyżej 47 000 USD. S&P 500 również zyskuje

Największa z kryptowalut powróciła na ścieżkę wzrostów. W ciągu ostatnich godzin jej kurs wspiął się ponad poziom 47 tys. dol., rosnąć o ponad 5% w ciągu doby. Aktualnie Bitcoin notuje tegoroczny szczyt cenowy. W tym samym czasie można zaobserwować mocny wzrost na S&P 500. The Kobeissi Letter wskazał na platformie X, że od najniższego poziomu z 27 października 2023 r.  indeks ten wzrósł o około 900 punktów. 

Kapitalizacja rynkowa S&P 500 wzrosła o prawie 8,5 biliona dolarów w nieco ponad 3 miesiące. Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że jest to historyczny wzrost akcji.

Napływ środków do ETF-ów spot na BTC

Obok warto zauważyć, iż bitcoinowe ETF-y spot utrzymują napływ środków przewyższający odpływy 9 dzień z rzędu. Co więcej, 8 lutego br. fundusze te odnotowały trzeci co do wielkości napływ, o łącznej wartości 403 milionów dolarów.

Od czasu uruchomienia ETF-ów spot na BTC (11 stycznia br.) całkowity napływ środków przekroczył już 2,1 miliarda dolarów. To wskazuje na duży popyt na czołową wirtualną walutę. 

Na prowadzenie wysunął się ETF od BlackRock – iShares Bitcoin Trust (IBIT) z napływem 204 mln dol. Drugie miejsce zajmuje ETF od Fidelity z 128 mln dol. napływów. Na trzeciej pozycji plasuje się ARK 21Shares z 86 mln dol. napływów. 

Prognozy dla Bitcoina

Wszystko wskazuje na to, że BTC może teraz celować w 50 tys. dol. za monetę. Zdaniem tradera – Aksela Kibara kryptowaluta ta może jednak napotkać opór w wysokości 48 tys. dol. bądź 49 tys. dol. w najbliższym czasie. 

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.