W ostatnich dniach świat finansów skupił swoją uwagę na Ark Invest, futurystycznej firmie zarządzającej inwestycjami, której CEO, Cathie Wood, przedstawiła optymistyczne prognozy dotyczące ceny Bitcoina. Wood, będąc gościem programu CNBC “Squawk Box”, ujawniła, że coś istotnego zmieniło się w podejściu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do wniosku jej funduszu o spot Bitcoin ETF.

Ruchy cenowe Bitcoina: Prognoza na 600 000 – 650 000 USD

Cena Bitcoina w tym tygodniu doświadczyła pewnych zmian, wzrastając z poziomu 35 200 USD do 37 900 USD, a następnie spadając poniżej 35 800 USD. Pomimo tych wahań, Wood podkreśliła, że istnieje coś istotnego w działaniach SEC, co może wpłynąć na losy wniosku Ark Invest o spot Bitcoin ETF.Cathie Wood wyraziła swoją optymistyczną prognozę dla ceny BTC, uznając obecny okres za kluczowy dla kryptowaluty. Jej “scenariusz bazowy” zakłada, że cena króla tokenów osiągnie poziom 600 000 – 650 000 USD. Podkreśliła, że Ark Invest wierzy w długoterminowe sukcesy Bitcoina, szczególnie z halvingiem na horyzoncie i ograniczeniem podaży do 21 milionów jednostek.

Advertisement

Jednocześnie Wood jest optymistycznie nastawiona co do ewentualnego zatwierdzenia przez SEC produktu spot Bitcoin ETF. Zauważyła, że pytania od SEC dotyczące tego wniosku są nowością, sygnalizując potencjalne pozytywne zmiany w podejściu do kryptowalut w instytucjach finansowych.

Dalsza część artykułu pod filmem
Firma Ark Invest, od dłuższego czasu utrzymuje pozytywny stosunek do Bitcoina oraz zachęca inwestorów do spojrzenia na długoterminowe perspektywy rozwoju. Przy cenie 250 dolarów za sztukę, Wood najprawdopodobniej dokonała zakupu około 2015 roku. Biorąc pod uwagę dzisiejsze średnie ceny Bitcoina na giełdach kryptowalut, oznacza to, że Ark Invest siedzi na ponad 14 milionach dolarów niezrealizowanych zysków z transakcji.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Mimo euforii wokół prognoz Ark Invest, inwestorów przestrzega się przed nadmiernym entuzjazmem, który może prowadzić do przekroczenia bezpiecznej strefy ryzyka.

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.