Naga Markets

Kurs pierwszej kryptowaluty osiągnął dziś nowy miesięczne maksimum na poziomie 27,4 tys. dolarów za jedną monetę BTC. Cena króla cyfrowych aktywów wzrosła dziś o 3%, co pozwoliło mu pierwszy raz we wrześniu tego roku na przebicie poziomu 27 tys. dolarów. Analitycy traktują to zdarzenie jako zapowiedź trendu wzrostowego, a co za tym idzie, nastawiają się również na to, że Bitcoin pociągnie ze sobą do góry sektor altcoinów. 

BTC zaświecił dziś na zielono

Czy to już czas na pełnoprawny powrót byków na rynek Bitcoina i zajęcie przez nich dogodnej pozycji, by rozpocząć długo oczekiwany rajd cenowy, by odzyskać poziomy z 2021 roku? Po kilkutygodniowym okresie spadku kursu BTC w okolice 25-26 tys. dolarów, które wywołały negatywne informacje makroekonomiczne, największa z kryptowalut znów testuje kolejne poziomy wsparcia.

Aktualnie, w momencie pisania tego artykułu, za jednego Bitcoina należy zapłacić 27 296 dolarów. Oznacza to wzrost tego aktywa o niecałe 3% w ciągu 24 godzin. W skali tygodnia BTC zyskuje na wartości aż 8,34%, a w porównaniu do zeszłego miesiąca aż 4,5%. 

Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Wygląda na to, że trend będzie wzrostowy, ponieważ altcoiny również się budzą. To wciąż najlepszy okres na zakup aktywów – komentuje Michael van de Poppe, znany analityk w środowisku kryptowalut.

Inny z obserwatorów rynku, posługujący się na X (ex. Twitter) nickiem Daan Crypto Trades zwrócił uwagę na gwałtowny wzrost liczby otwartych transakcji.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

Jak zauważył, ostatni raz taką sytuację mogliśmy odnotować pod koniec sierpnia, gdy doszło na moment do lekkiego wzrostu BTC na wykresie, który był spowodowany zwycięstwem w sądzie przez Grayscale nad amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjnaDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.