Naga Marketsbitcoin-btc
Źródło: unplash.com/@executium

W ostatnich dniach bitcoin zaczął odrabiać straty. Kryptowaluta ta otwarła wczorajszą sesję powyżej linii 55 tys. USD za monetę. Obecne poziomy cenowe, przy których handluje, są najwyższe od maja br., a od ATH z kwietnia dzieli ją mnie, niż 15%! Zdaniem ekspertów branżowych ten nagły wzrost na jej wykresie mogły spowodować plotki o tym, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi za około 2 tygodnie ETF-y BTC.

Kurs bitcoina wywindowany plotkami o ETF-ach?

Członkowie społeczności kryptowalutowej od lat mają nadzieję na to, że ETF-y BTC zostaną w końcu zatwierdzone na terenie Stanów Zjednoczonych. Dla posiadaczy bitcoina oznaczałoby to potencjalne wzrosty, ponieważ na rynek wpłynęłoby jeszcze więcej środków od inwestorów instytucjonalnych. Rozwinięcie skrótu ETF odnosi się do instytucji finansowej notowanej na giełdzie, która za cel obiera sobie odzwierciedlenie wartości danego indeksu czy aktywa. ETF-y BTC mają pozwolić na uzyskanie ekspozycji na tę kryptowalutę, bez konieczności jej faktycznego posiadania. 

Wiele znanych firm złożyło wniosek do SEC o uruchomienie takiego rozwiązania. Choć nie wiadomo, jaką odpowiedź wyda amerykańska komisja, niektórzy zaczęli już spekulować, że zatwierdzi ona ETF-y BTC jeszcze w październiku.

Zdaniem analityka z Bloomberga – Erica Balchunasa istnieje 75% szans na to, że SEC wyda zgodę, ale na ETF-y Futures na bitcoina. Te z kolei stanowią rodzaj regulowanego produktu finansowego, który pozwala inwestorom na pośrednie uczestnictwo w rynku BTC. Dostają oni alternatywę czerpania zysków z przyszłych ruchów tej kryptowaluty. ETF-y BTC Futures oparte są bowiem na kontraktach terminowych BTC rodzaju instrumentów pochodnych, w którym dwie strony zawierają umowę dotyczącą kupna, bądź sprzedaży bitcoinów po z góry określonej cenie w późniejszym terminie.

invest

Wyżej omówiony produkt jest często krytykowany przez członków społeczności kryptowalutowej ze względu na to, iż byłby droższy dla emitentów oraz inwestorów, jak również mniej płynny w porównaniu z tym na rynku kasowym.

Zdaniem byłego bankiera – Alexa Krugera osoby oczekujące na zatwierdzenie ETF-ów BTC mogą się ponownie rozczarować. W jednym z tweetów przypomniał on, że tak samo było i w 2018 r., kiedy inwestorzy wykazywali te same nadzieje. 

BTC mocno w górę

Liczne dyskusje o możliwości zatwierdzenia ETF-ów BTC niewątpliwie wzbudziły wiele emocji wśród społeczności kryptowalutowej. Kurs bitcoina wspiął się w ostatnich dniach powyżej linii 55 tys. USD za monetę. Obecnie handluje on w okolicach 55,5 tys. USD.

Cena BTC jest coraz bliżej swojego tegorocznego szczytu odnotowanego powyżej 64 tys. USD. Aktualnie dzieli ją od niego mniej, niż 15%. Tak wysokie poziomy na wykresie najstarszej kryptowaluty po raz ostatni widziane były w maju br.

Wielu znanych analityków prognozowało mocne wzrosty na wykresie bitcoina jeszcze w tym roku. Niektórzy uważają nawet, że jest on w stanie ustanowić sześciocyfrowy wynik w dolarach amerykańskich do końca grudnia. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here