Naga MarketsBitcoin btc cc krzyż śmierci kurs bitcoinaKurs bitcoina ponownie niepokoi byczo nastawionych inwestorów. Nastroje na rynku są ogólnie negatywne, a analitycy oczekują dalszych spadków, a nawet powrotu do poziomu 6 tys. USD. Czy BTC wciąż jest zbyt drogi dla większości?

Bitcoin dziś rano spadł prawie o 3% w nieco ponad godzinę. Ruch ten obniżył cenę cyfrowej waluty do 7 100 USD. W momencie pisania tych słów ta kosztuje nieco ponad 7200 USD. Tyle że od weekendu BTC spadł już o 8%. Całkiem realny jest ponoć spadek aż do 6 tys. USD.

Strona Tradingview sygnalizuje „silną sprzedaż”, podczas gdy indeks strachu i chciwości bitcoina spadł do poziomu „ekstremalnego strachu”. Z jednej strony to dobre sygnały prozakupowe. Jest jednak pewne “ale”.

Kurs bitcoina – co dalej?

Kolejną miarą jest wykres wyceny LongHash, który oparty jest na prawie Metcalfe’a. Oznacza to, że wartość sieci jest proporcjonalna do kwadratu liczby użytkowników, którzy są w nią zaangażowani:

„Opracowaliśmy model wyceny zasobów kryptograficznych, takich jak bitcoin, który obejmuje unikalne adresy codziennych aktywnych użytkowników na podstawie prawa Metcalfe”.

Skala tego wskaźnika waha się od -2,5 do 2,5. Dziś wynosi 1, co jest oznacza  „przeszacowanie” aktywo.

Prawie wszyscy analitycy w branży kryptowalut w swoich prognozach są niemal zgodni, ponieważ ich wykresy przedstawiają dalsze spadki do 6 000 USD.

Jest jednak pewne zastrzeżenie, ponieważ model predykcyjny bierze pod uwagę tylko aktywność sieci, więc akumulacja niepotwierdzonych transakcji może powodować rozbieżność. Ponadto, jeśli więcej ludzi hodluje zamiast korzystać z BTC do płatności, model aktywności sieci namaluje nam niesłusznie ponury obraz.

Ethereum

Korzystając z tej samej miary, wyniki dla Ethereum są już znacznie bardziej pozytywne, ponieważ token ETH uzyskał wynik -0,3, co stawia go na dolnym końcu zakresu. ETH spadł dziś do 145 USD, co jest zresztą najniższą ceną od marca.

Cena bitcoina jest obecnie o 64% tańsza w porównaniu z najwyższymi danymi w historii, podczas gdy Ethereum jest bliżej 90%, więc można śmiało powiedzieć, że ten drugi jest obecnie niedoceniany. Może więc to bardzo dobry moment na inwestycje w ETH?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here