Naga Markets

Podczas gdy od cyklicznego wydarzenia wpisanego w mechanizm Bitcoina dzieli nas jeszcze rok, niektórzy eksperci już przedstawiają swoje prognozy na temat tego, jak zareaguje na nie cena czołowej kryptowaluty. Przykładowo analityk znany na Twitterze, jako TechDev, którego obserwuje ponad 400 tys. osób, uznał, że kurs BTC może wzrosnąć nawet o 500% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 

  • Kolejny uczestnik rynku krypto aktywów z setkami tysięcy obserwatorów wygłosił odważną prognozę na temat ceny, jaką może osiągnąć Bitcoin już w 2024 r.
  • Prognoza analityka znanego pod pseudonimem TechDev związana jest z Halvingiem BTC, który według wyliczeń ma odbyć się w przyszłym r. 

Kurs Bitcoina może wzrosnąć o 500%, według prognozy TechDev

Według popularnego członka społeczności wirtualnych walut, za którym podąża na Twitterze ponad 400 tys. osób, w ciągu najbliższych 12 miesięcy największa z kryptowalut może nie tylko przekroczyć swoje dotychczasowe ATH cenowe odnotowane w listopadzie 2021 r., ale również wspiąć się na poziomy powyżej 100 tys. dol. za monetę. 







Swoją odważną prognozę TechDev przedstawił w jednym z tweetów. Zdaniem tego analityka Bitcoin doświadczy mocnych wzrostów wraz z rosnącymi emocjami wokół kolejnego Halvingu. W ramach tego cyklicznego wydarzenia wpisanego w mechanizm czołowej wirtualnej waluty nagroda, jaką otrzymują górnicy za każdy nowo wydobyty blok BTC, zostaje zmniejszona o połowę. W ten sposób ilość nowo wydobytych Bitcoinów, które trafiają do obiegu, ulega zmniejszeniu. 

Według wspomnianego członka społeczności kryptowalut dziki rajd na BTC może pojawić się już w drugim kwartale 2024 r. Historycznie do wzrostów cenowych na wykresie największej kryptowaluty dochodziło zwykle po Halvingu. Nie były one jednak natychmiastowe. 

TechDev przedstawił w swojej analizie drogę do szczytu usianą liniami oporu. Według jego wyliczeń ostatecznie kurs Bitcoina powinien osiągnąć poziom w wysokości około 160 tys. dol. za monetę. Analityk ten zaktualizował także prognozę dla ceny BTC w skali logarytmicznej, która jak sam przyznał, prawdopodobnie się nie spełni. 

Wcześniejsza koncepcja stworzona za pośrednictwem prostej krzywej logarytmicznej stawia czołową kryptowalutę na zbliżonym poziomie cenowym, ale czas na jego realizację został wyznaczony do końca 2023 r. 

Mieszane opinie wśród społeczności kryptowalut

To, jak zachowania się Bitcoin przed Halvingiem pozostaje wielką niewiadomą. Co więcej, eksperci są na ten temat mocno podzieleni. Okazuje się, iż niektórzy analitycy oczekują głębszej korekty. Z takiego założenia wyszedł, chociażby Philip Swift, twierdząc, że istnieje szansa na powrót do poziomu 20 tys. dol. w nadchodzących miesiącach. 

Również znany trader Rekt Capital zauważył, iż Bitcoin nie utrzymał ważnych poziomów wsparcia kluczowych do kontynuacji ruchów w górę. W jego opinii BTC z technicznego punktu widzenia zagrożony jest spadkami, jeśli nie odzyska wsparcia w wysokości 27,6 tys. dol. 

Aktualnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić 26,7 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin jego kurs ulegał niewielkim zmianom wartości. Wahania cenowe w zakresie 7-dniowym również były niskie.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












Poprzedni artykułBItcoin (BTC): Rekordowa ilość inwestorów wierzy w jego długoterminowy potencjał
Następny artykułCena ropy naftowej wzrasta trzeci dzień z rzędu. OPEC+ grozi ograniczeniem wydobycia
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.