Naga Markets



kurs bitcoinaDlaczego kurs bitcoina tak drastycznie spadł? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jedną z najpopularniejszych teorii dot. tego, dlaczego kurs bitcoina tak mocno spadł, jest ta związana z rozczarowaniem rynku wynikami Bakkt.

Te artykuły również Cię zainteresują




Platforma wystartowała bowiem w poniedziałek, 23 września, po 13 miesiącach oczekiwań. Spodziewano się fajerwerków. Okazało się, że inwestorzy instytucjonalni przyjęli nowy rynek chłodno. Czy więc to rozczarowanie przeniosło się na giełdy kryptowalut i doprowadziło do tak mocnych spadków? W jakimś sensie na pewno, bowiem wcześniej popyt na BTC napędzono newsami związanymi z Bakkt.

„Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Bakkt i jego zdolności do zwiększania zaufania instytucji do kryptowalut”

pisał na Twitterze Tom Lee.

Mało osób zapewne zauważyło, ze Bakkt jest dobrym “narzędziem” dla rynku BTC, ale efekty zobaczymy później, a nie pierwszego czy drugiego dnia działania platformy.

O powyższym mówił Jamie Farquhar, menedżer londyńskiej firmy kryptograficznej NKB Group, który przekazał dziennikarzom:

„Zapewnienie dostępu do BTC graczom instytucjonalnym to jedno. To kolejna rzecz, która sprawia, że [bitcoiny] ​​są wystarczająco wygodne [do nabycia], aby je kupić ”.

Kurs bitcoina spadł przez Trumpa?

Teza dot. Bakkt nie zyskała jednogłośnego poparcia. Inni uważają, że ​​chodzi tylko o czynniki techniczne, czyli wykres. Bitcoin miał spaść i basta!

Kolejna teza mówi, że ​​spadki mają bardziej makroekonomiczny i geopolityczny charakter. Okazuje się, że prezydent Donald Trump jest oskarżony o naciski na władze Ukrainy. Miał szantażować tamtejszego prezydenta, że jeśli ten nie dostarczy mu haków na syna Joe’go Bidena, prawdopodobnego kandydata na prezydenta Demokratów, zablokuje pomoc finansową dla Ukrainy. Za to Trumpowi grozi teraz impeachment.

Ta ostatnia teza byłaby jednak zaprzeczeniem teorii, która głosi, że BTC staje się bezpieczną przystanią. Jeśli USA groziłby tam wielki kryzys, kryptowaluty – jako nowe odpowiedniki kruszców – powinni iść w górę. Tymczasem dramatycznie spadły.

Co dalej?

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że ogromne spadki na bitcoinie to efekt paniki po wyłamania strefy wsparcia 9300-10000 USD:

– Pierwsze wyłamanie było bez znaczącego wolumenu, cena z łatwością pokonała pierwsze 1000 USD – to oznacza, że ani nie było dużej presji sprzedażowej ale również nie było zleceń broniących. Dopiero godzinę później (ok 21 czasu polskiego) do gry wszedł większy kapitał który zebrał panikę jaka wystąpiła po pierwszej reakcji. Nie myślę, że jest to koniec paniki, cena minimalna na wczorajszej sesji wyniosła 7995 (kontrakt terminowy) i ma duże szanse na ponowne testowanie tego poziomu lub nawet niżej. 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here