Naga Markets
Kurs Bitcoina czeka kolejne załamanie. Peter Brandt alarmuje przed niedźwiedzią formacją
Peter Brandt. Źródło: YouTube/Factor Trading Support

W obliczu kolejnego spadku ceny Bitcoina poniżej poziomu 27 000 USD, znany trader Peter Brandt opublikował na swoim Twitterze kontrowersyjną prognozę. Twierdzi w niej, że kurs BTC/USD czeka kolejne załamanie, nim na rynek powróci hossa. Sam inwestor nazywa jednak swoją prognozę zgadywaniem i podkreśla, że wykresem rządzą teraz emocje, a nie analizy techniczne. Z tego powodu może on tylko z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem zgadywać, w którą stroną podąży cena BTC i czy zrealizuje ona formację flagi.

  • Peter Brandt przestrzega przed dalszą wyprzedażą Bitcoina
  • Ekspert prognozuje, że cena BTC może spaść do nawet 25 000 USD
  • Dane dostarczone przez Glassnode potwierdzają trudności BTC w ostatnich trzech latach
  • Partnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank, oferujący dostęp do ponad 60 000 produktów inwestycyjnych

Bitcoin może kontynuować trend spadkowy

Zmienność znów zawitała na wykres Bitcoina. Po fenomenalnym I kwartale 2023 r. oraz kontynuacji trendu wzrostowego w pierwszej połowie kwietnia notowania BTC/USD odbiły się od psychologicznej bariery 30 000 USD i pogrążyły się w konsolidacji.Wygląda jednak na to, że między 26 500 USD a 30 000 USD nie chroni już kryptowaluty przed dalszymi spadkami, a narastająca siła dolara spycha ryzykowne aktywa ponownie poza margines jakichkolwiek wzrostów.


SAXOPartnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank - w pełni regulowany duński bank inwestycyjny, oferujący ponad 60 000 produktów inwestycyjnych. Skorzystaj z bezpłatnych subkont walutowych, ochrony środków do 100 000 EUR, geograficznej dywersyfikacji swoich aktywów i polskiego wsparcia klienta. Odkryj platformy dostosowane do potrzeb inwestorów i traderów.

Załóż rachunek już teraz!

Advertisement

Tym samym legendarny trader Peter Brandt zwrócił się do swoich zwolenników na Twitterze, radząc im, aby w najbliższym czasie uważali na tych, którzy rysują bezwzględne scenariusze i analizy cenowe.

Brandt zachęca do ochrony swojego portfela poprzez sceptycyzm wobec osób, które dogmatycznie podchodzą do swojej nieomylności i siły własnego intelektu.

Inwestor dostrzega jednak, że obecny wykres Bitcoina wykazuje oznaki rysowania się formacji flagi, która w tym przypadku powinna mieć niedźwiedzi wydźwięk i prowadzić do kontynuacji krótkoterminowego trendu spadkowego.

Potencjalna formacja flagi wskazuje na dalszą wyprzedaż

Trader sugeruje, że jesteśmy w trakcie wybicia z niedźwiedziej formacji dołem, co może przełożyć się na poddanie strefy wsparcia 26 500 USD – 30 000 USD oraz zejście w kierunku kolejnego ważnego wsparcia przy 25 000 USD.

– [to, co widzimy na wykresie] Jest znane jako proporczyk lub flaga i ma krótkoterminowe niedźwiedzie implikacje, chyba że zostanie zanegowane – dodał.

Przeczytaj również: Elon Musk nie poleca inwestycji w kryptowaluty. Zdradza, dlaczego ma sentyment…

Flaga jako formacja kontynuacji jest uważana za jedną z najbardziej wiarygodnych formacji, w których wybicie powinno nastąpić w kierunku trendu.

W trakcie formowania się flagi wolumen powinien spadać, natomiast przed jej wystąpieniem powinien być wysoki, tak samo jak po wybiciu z formacji.

Notowania BTC/USD Źródło: TradingView
Notowania BTC/USD Źródło: TradingView

Samo wybicie następuj w momencie przełamania górnej linii formacji na rynku byka lub dolnego ograniczenia formacji, która ukształtowała się na rynku niedźwiedzia.

Dzięki formacji flagi można precyzyjnie określić potencjalny ruch, jaki pojawi się po wybiciu. Wystarczy w tym celu odmierzyć długość ruchu poprzedzającego z pierwotnego punktu wybicia, a więc miejsca, gdzie przy przełamaniu ważnej linii wsparcia lub oporu zapoczątkowany został nowy trend. Odległość tę trzeba następnie odmierzyć od miejsca wybicia z formacji flagi.

Nie przegap: Bitcoin uformował już dno. BTC przygotowuje się do rajdu, według współzałożyciela…

– Być może  czeka nas jeszcze jedno mocne wybicie w dół, a następnie pchnięcie wyżej. Ale hej, to tylko przypuszczenie, a zgadywanie to najlepsze, co mamy do zaoferowania. Jeśli ktokolwiek jest dogmatyczny co do swojej błyskotliwości, odwróć się i chroń swój portfel – napisał Brandt.

Glassnode nie ma dobrych wiadomości dla byków BTC

Tymczasem dane dostarczone przez firmę analityczną Glassnode potwierdzają, że Bitcoin przeżywa jeden z najtrudniejszych okresów w ciągu ostatnich trzech lat. Warto zauważyć, że obecny ruch cenowy przypomina niedźwiedzi trend zanotowany w styczniu 2023 roku i lipcu 2020 roku.

Cykle BTC według Brandta Źródło: Peter Brandt/Twitter
Cykle BTC według Brandta Źródło: Peter Brandt/Twitter

Oba okresy poprzedzały duże ruchy rynkowe, co sugeruje, że wysoka zmienność może być nieuchronna. Ta obserwacja jest zgodna z najnowszą prognozą Petera Brandta, który przewiduje kolejny wzrost ceny Bitcoina po dużym wstrząsie.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułDolar zyskuje po publikacji protokołu z majowego posiedzenia FOMC. Kurs USD/JPY w górę
Następny artykułCo z kursem euro i podwyżkami EBC? Czy EUR/USD zejdzie poniżej 1,07?
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here