Naga Marketskurs bitcoinaKurs bitcoina doznał mocnego osłabienia. W ostatnich dniach doszło do spadku z poziomów powyżej 40 000 USD do okolic 30 000 USD za monetę. Wczoraj kurs zanurkował poniżej 29 000 USD. Przy aktualnej cenie za jednego BTC w wysokości 33 100 USD, kryptowaluta ta jest oddalona od swojego ATH o blisko 50%. Mimo załamania na rynku znany przedsiębiorca i inwestor – Mike Novogratz nie przejmuje się korektą. Dyrektor generalny Galaxy Digital wciąż posiada bycze nastawienie w stosunku do bitcoina.

  • Dla Mike’a Novogratza spadek, który pojawił się na wykresie BTC w ostatnim czasie, nie jest istotny
  • Były manager funduszy hedgingowych uważa, że środowisko otaczające kryptowaluty stało się bardziej dojrzałe
  • Dyrektor generalny Galaxy Digital zaznaczył także, iż wrogie działania podjęte wobec wydobycia bitcoinów w Chinach, w dłuższym terminie mogą wyjść na dobre całej społeczności
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs bitcoina wciąż na minusie

Choć jeszcze w ubiegłym tygodniu cena najstarszej kryptowaluty przekraczała 40 000 USD za monetę, w kolejnych dniach doszło do spadków. W trakcie wczorajszej sesji kurs bitcoina znalazł się na najniższym poziomie od ostatnich kilku miesięcy. Zanurkował on poniżej 29 000 USD.Od najwyższego szczytu cenowego odnotowanego powyżej linii 64 800 USD bitcoin stracił prawie połowę swojej wartości. Wśród inwestorów tej kryptowaluty panuje obecnie ekstremalny strach. Korektę na rynku wywołały m.in. nieciekawe informacje o wrogich działaniach podjętych przez Państwo Środka wobec tej klasy aktywów. W opinii Mike’a Novogratza represja ze strony Chin może w dłuższej perspektywie wyjść bitcoinowi na dobre. 

Mike Novogratz nie przejmuje się spadkami

Mimo iż, kurs bitcoina znalazł się chwilowo poniżej 30 000 USD, dyrektor generalny Galaxy Digital nie wyraził zaniepokojenia. Uważa on bowiem, że użytkownicy mogą wykorzystać tę okazji, by dokonać kolejnych zakupów BTC. 

W trakcie wtorkowego wywiadu dla CNBC Mike Novogratz podkreślił także, iż ekosystem tej kryptowaluty jest bardziej dojrzały. Wspomniał również o tym, że wiele firm i banków pracuje nad tym, by zapewnić klientom dostęp do bitcoinów bądź wprowadzić własne projekty skoncentrowane na tej branży. 

Podczas rozmowy z Bloombergiem były manager funduszy hedgingowych podkreślił, że BTC reprezentuje przyszłość świata finansów. Według Mike’a Novogratza negatywne skutki dodruku walut fiducjarnych przez banki centralne dadzą się we znaki. Uważa on ponadto, iż ludzie będą chwytać się twardych aktywów. Wśród nich wymienił nieruchomości, złoto i kryptowaluty. Co więcej, w jego oczach bitcoin stanowi lepszą wersję najpopularniejszego kruszcu.

Przedsiębiorca ten znany jest z optymistycznych prognoz wobec rynku kryptowalutowego. Pod koniec ubiegłego roku zachęcał on inwestorów do ulokowania 2-3% swoich środków netto w BTC w zakresie kilkuletnim. 

Autor poleca również: Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here