Naga MarketsKurs bitcoina (BTC) – "to the moon" i jeszcze dalej?Zdaniem Mike’a Novogratza z Galaxy Digital, bitcoin może dotrzeć do poziomu 100 tys. USD za monetę jeszcze w tym roku. Takie same poglądy posiada również amerykański przedsiębiorca i inwestor – Anthony Pompliano, co więcej, twierdzi on, że do końca obecnej dekady kurs BTC ma szansę na wzrost w kierunku 500 tys. USD, a w jeszcze dłuższej perspektywie nawet do miliona USD.

  • Podczas gdy najnowsze ATH na bitcoinie zostało odnotowane powyżej linii 61 tys. USD za monetę, część osób, która jeszcze nie kupiła nawet ułamka BTC, uważa, że “ten pociąg” już dawno odjechał
  • Wielu znanych analityków kryptowalutowych oraz przedsiębiorców ma odmienne zdanie na ten temat. W ich opinii wzrosty z pewnością będą kontynuowane w zakresie długoterminowym
  • Firmy i instytucje wciąż akumulują BTC, a wśród inwestorów detalicznych pogłębia się tzw. sentyment HODL

Kurs bitcoina: czy “ten pociąg” naprawdę odjechał?

Choć niektórzy uważają, że przegapili wzrosty na bitcoine, a obecne poziomy cenowe są już za wysokie, inni konsekwentnie HODLują (trzymają długoterminowo) tę kryptowalutę oraz zwiększają jej ilość w swoich portfelach. Pozytywnymi narracjami na temat przyszłego kursu BTC podzielili się chociażby przedsiębiorcy tacy, jak Mike Novogratz, czy Anthony Pompliano – ci z kolei od dłuższego czasu udzielają mocnego poparcia bitcoinowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według dyrektora generalnego Galaxy Digital najpopularniejsza kryptowaluta z pewnością zdobędzie poziom 100 tys. USD. Swoje przekonania opiera on m.in. na wierze, że w rynek ten już niedługo wejdzie pokolenie wyżu demograficznego – czyli tzw. Baby Boomers, osoby urodzone między 1946 a 1964 rokiem. W jego opinii przyczyni się do tego rosnąca popularność tego typu aktywów. Co więcej, Mike Novogratz przewiduje, iż w kolejnym roku do bitcoina może wpłynąć nawet bilion USD właśnie od tej grupy.

Wśród innych czynników, które również mogą wesprzeć przepływ kapitału na ten rynek CEO Galaxy Digital wymienia także rosnącą chęć zabezpieczenia środków przed inflacją walut fiducjarnych oraz potrzebę dywersyfikacji. Zdaniem tego przedsiębiorcy najstarsza kryptowaluta w pewnym stopniu pełni funkcję magazynu wartości. Uważa on nawet, że w przyszłości bitcoin może wyprzedzić najpopularniejszy kruszec pod względem kapitalizacji rynkowej. O tym zaś wspominał niedawno na antenie CNBC w programie Squawk Box, kładąc szczególny nacisk na to, iż adopcja BTC postępuje o wiele szybciej, niż sam się tego spodziewał.

Anthony Pompliano wierzy, że BTC czekają silne wzrosty

Nie tylko Mike Novogratz wróży świetlaną przyszłość dla bitcoina. Podobne poglądy posiada założyciel funduszu hedgingowego Morgan Creek Digital – Anthony Pompliano. Inwestor ten również spodziewa się ceny 100 tys. USD za BTC jeszcze w tym roku. W jego opinii na tym jednak się nie skończy. Cel, jaki wyznaczył na koniec dekady dla kursu bitcoina to aż 500 tys. USD, wspomniał także o tym, że w bardziej odległej perspektywie może to być nawet milion USD. On także jest przekonany o tym, że ostatecznie bitcoin ma szanse na to, by pokonać złoto. Co więcej, przedsiębiorca ten wieszczy, iż BTC może stać się w przyszłości globalną walutą rezerwową.

Stronę najstarszej kryptowaluty trzyma również wielu inwestorów instytucjonalnych. W bitcoina zainwestowały m.in. firmy takie jak Tesla, Square czy MicroStrategy.

Wzrost sentymentu HODL na BTC

Pozytywne nastawienie do BTC widoczne jest również wśród inwestorów detalicznych. Od początku obecnej hossy tendencja do inwestycji długoterminowej w tę kryptowalutę zaczęła przejawiać się u stosunkowo nowych użytkowników bitcoina – wskazują na to, chociażby obserwacje przeprowadzone przez analityków z Glassnode.

Jak się okazuje, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wielu inwestorów przenosiło swoje monety BTC z giełd kryptowalutowych do zewnętrznych portfeli. Można wnioskować, iż nie brali oni pod uwagę handlu krótkoterminowego, a co za tym idzie, pogłębiła się w nich ufność w jeszcze większe wzrosty cenowe bitcoina.

Awersja do ryzyka

Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych dotyczących rynku kryptowalutowego warto mieć na uwadze fakt, iż cechuje się on wysoką zmiennością. To, że wiele szanowanych osób ze świata finansów spodziewa się wzrostów na BTC w zakresie długoterminowym, nie oznacza jeszcze, iż w najbliższym czasie jego kurs będzie szedł wyłącznie w górę.

Osoby, które dopiero co rozważają zakup bitcoina, powinny o tym pamiętać, by przy pierwszej lepszej okazji nie wyprzedać się w popłochu. Podczas hossy z 2017 roku na wykresie tej kryptowaluty doszło aż do 9 spadków cenowych sięgających od 30 do 40%, zanim kurs ustanowił rekord wynoszący wówczas ponad 20 000 USD za monetę.

Reasumując, w najstarszej kryptowalucie wciąż tkwi potencjał do dalszych wzrostów. W ostatnim czasie została ona doceniona przez wielu inwestorów instytucjonalnych, a to z kolei przełożyło się na wzmocnienie wiary w jeszcze większy sukces BTC wśród inwestorów indywidualnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin kurs | mercator kurs | mercator akcje | kurs akcji orlen | wykres btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPekabex bliski pobicia rekordowych wyników z 2018 roku! Analiza fundamentalna Konrada Książaka
Następny artykułNBP vs SNB, czyli kto kogo?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

1 KOMENTARZ

  1. tzw. Baby Boomers, osoby urodzone między 1946 a 1964 rokiem.
    No to rzeczywiście może napędzić dalsze wzristy 😁😁😁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here