Naga Markets

kurs-bitcoinaPodczas gdy na większości giełd kryptowalutowych kurs bitcoina osunął się w okolice 42 tys. USD, w przypadku Huobi zjazd cenowy wydłużył się poniżej 30 tys. USD! W efekcie przez chwilę BTC kosztował na tej platformie 28,8 tys. USD, po czym gwałtownie odzyskał równowagę. W ciągu ostatnich 24 godzin z całego rynku kryptowalutowego wyparowało aż 2,58 mld USD w długich i krótkich pozycjach. 

Kurs bitcoina zaliczył flash crash na Huobi

Choć na większości giełd kryptowalutowych najniższy poziom cenowy na wykresie BTC wyniósł w ciągu ostatnich 24 godzin około 42 tys. USD, platforma Huobi wyłamała się z tego schematu. Na giełdzie tej doszło do tzw. flash crash, w wyniku którego cena bitcoina momentalnie spadła do poziomu 28,8 tys. USD za monetę, po czym równie szybko powróciła do okolic 47 tys. USD.Z danych dostępnych na coinglass.com wynika, że cały rynek kryptowalutowy mocno ucierpiał. Wyparowało z niego bowiem ponad 2,5 mld USD w zakresie dobowym. W tym przypadku przewagę objęły likwidacje długich pozycji – na platformach tj. Binance, Bitmex, Huobi i Okex stanowiły one ponad 90%. 

W ciągu ostatnich 24 godzin najwięcej kapitału wyparowało z bitcoina (1,08 mld USD), ethera (627,54 mln USD), projektu polkadot (61,94 mln USD) i cardano (55,34 mln USD). Jeżeli chodzi o liczbę inwestorów, biorących udział w likwidacji, przekroczyła ona 400 tys. osób. W tym samym czasie największe pojedyncze zlecenie likwidacyjne miało miejsce na giełdzie Bitfinex – jego wartość to 27,74 mln USD. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

BTC i altcoiny z mocnymi stratami

Znaczna część projektów z TOP20 CMC odnotowała dwucyfrowe spadki pod względem procentowym. Obecnie większość z nich znajduje się na ponad 10-20% minusie. 

Kurs bitcoina cofnął się do poziomów widzianych ostatnim razem w październiku. Aktualnie od ATH z listopada dzieli go ponad 30%. W przypadku ethera cena oddalona jest o blisko 20% od swojego najwyższego szczytu. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułSalwador kupił 150 bitcoinów. Tym razem po blisko 30% spadku od ATH
Następny artykułKurs funta po 1,33 USD na koniec roku – prognozuje Barclays. Danske stawia na USD
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here