Naga Marketskurs bitcoinaWskaźnik SOPR skoncentrowany na krótkoterminowych posiadaczach bitcoina pokazuje nam, że zaczęli oni sprzedawać BTC ze stratą. Inwestorzy najprawdopodobniej wpadli w popłoch, na skutek zmiany stosunku Elona Muska względem tej kryptowaluty. Warto przy tym zaznaczyć, iż doświadczeni handlowcy wykorzystali tę okazję. Analizując inne dane sieciowe, widzimy, że w tym samym czasie HODLerzy oraz górnicy gromadzili bitcoiny. 

  • Kurs bitcoina doznał mocnego osłabienia. Z perspektywy 7-dniowej kryptowaluta ta straciła ponad 20% ze swojej wartości
  • Analityk piszący dla Bitcoin Magazine zwrócił uwagę na 4 wskaźniki sieciowe. Z jednego z nich wynika, że inwestorzy krótkoterminowi zaczęli wyprzedawać się z bitcoinów ze stratą
  • W tym samym czasie długoterminowi handlowcy kupowali BTC, a górnicy tej kryptowaluty je gromadzili

Kurs bitcoina traci ponad 20% w tydzień

W ciągu ostatnich 7 dni cena BTC spadła z poziomu przekraczającego 59 000 USD do okolic 42 000 USD. Aktualnie kryptowaluta ta handluje w pobliżu 43 800 USD za monetę. Na rynek bitcoina wkradła się panika. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Osłabienie na wykresie BTC zostało spowodowane lękiem ze strony niektórych jego użytkowników. W ich głowach zaczęły pojawiać się obawy o to, że bitcoin już nie urośnie, ponieważ niejako stracił poparcie Elona Muska.

Narastające FOMO w tym przypadku strach przed niedokonaniem sprzedaży, gdy cena spada, przyniosło negatywne skutki. Wśród krótkoterminowych posiadaczy najstarszej kryptowaluty pojawił się na tyle duży niepokój, iż zaczęli oni wyprzedawać BTC ze stratą!

Co pokazują nam dane sieciowe?

O wyżej opisanym zjawisku wspomniał wczoraj jeden z analityków piszących dla Bitcoin Magazine. W swoim tweecie przedstawił m.in. wskaźnik SOPR skoncentrowany na inwestorach krótkoterminowych od Glassnode. 

SOPR-btc-inwestorzy-krotkoterminowi
Wskaźnik SOPR dla inwestorów krótkoterminowych. Źródło: Twitter/@dilutionproof

Gdy wartość na powyższym wykresie spada poniżej 1, oznacza to, że monety sprzedawane są po cenie niższej, niż ta, za którą je kupiono. W odwrotnej sytuacji, gdy SOPR zmierza ku górze, użytkownicy sprzedają je z zyskiem.

stan-uspienia-monet-btc
Średni stan uśpienia monet BTC. Źródło: Twitter/@dilutionproof

Z wykresu przedstawiającego średni stan uśpienia monet BTC wynika natomiast, iż te wydawane w ostatnich dniach były stosunkowo młode. 

Kto korzysta z okazji?

Choć krótkoterminowi inwestorzy bitcoina zaczęli panicznie wycofywać się z rynku, tego samego nie można powiedzieć o pozostałej części jego społeczności. W tym samym czasie tzw. HODLerzy zwiększali swoje zasoby BTC.

invest
pozycja-netto-btc-inwestorzy-dlugoterminowi
Pozycja inwestorów długoterminowych netto w BTC. Źródło: Twitter/@dilutionproof

To jednak nie koniec pozytywnych informacji. Okazuje się bowiem, że większość górników najstarszej kryptowaluty trzymała ją, zamiast sprzedawać. Świadczy o tym wskaźnik ich pozycji netto.

pozycja-netto-btc-gornicy
Pozycja netto górników BTC. Źródło: Twitter/@dilutionproof

Wyżej przedstawione dane pokazują, że bitcoin wciąż posiada silne wsparcie ze strony swoich wiernych inwestorów!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here