Klawiatura z klawisze cryptocurrencyOkres świąteczno noworoczny przyniósł ze sobą znaczne spowolnienie na notowaniach najpopularniejszych kryptowalut. Wiele kursów porusza się bowiem w konsolidacjach. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3782.40 dolary, Ripple (XRP) 0.3696 USD, Ethereum (ETH) 139.73 USD a Stellar (XLM) 0.1180 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że kursu Bitcoina (BTC) porusza się ostatnio w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie technicznego wsparcia w wysokości 3590 USD, niewykluczone, że jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, kurs dotrze do 4350 USD. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3782.40 dolary amerykańskie (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Zdecydowanie bardziej pro-spadkowo wyglądją natomiast notowania Ripple (XRP), którego rynek odrzucił niedawno techniczny opór w okolicy 0.40 USD. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 0. 33 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3696 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że kurs ETH porusza się od kilku dni w dość wąskiej konsolidacji. Dopiero wybicie z tego boxu mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Biorąc jednak pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, z czysto technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaje się tu możliwe wybicie górą, co mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem są nawet okolice 190 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 139.73 dolarów.

Kurs Stellara (XLM)

Coraz bardziej pro-spadkowo wyglądają natomiast notownia Stellara (XLM), gdzie dostrzec można, iż zgodnie z moją wcześniejszą projekcją doszło do odrzucenia lokalnego oporu w okolicy 0.14 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, kurs Stellara mógłby osunął się nawet w okolice 0.06 USD. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1180 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlisko połowa Chińczyków chce inwestować w kryptowaluty
Następny artykułPoranny przegląd rynków – Świąteczna przerwa widoczna na rynkach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here