Klawiatura z klawisze cryptocurrencyOkres świąteczno noworoczny nie jest nalepszym okresem dla HODL’erów. Większość popularnych kryptowalut tracił bowiem na wartości i – póki co – niewiele wskazuje, by tendencje te miały ulec zmianie. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3606.85 dolarów, Ripple (XRP) 0.3585 USD, Ethereum (ETH) 120.75 USD a Stellar (XLM) 0.1150 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że w skutek trwających od poniedziałku spadków kursu Bitcoina (BTC) osunął się w okolice dość istotnej strefy wsparcia. Jak dotąd nie pojawiła się to judnak żadna reakcja popytowa sugerująca potencjalne odrzucenie tego poziomu. Gdyby zatem kurs osunął się poniżej, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się być nawet okolice 3 000 USD. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3606.85 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut dość silnie skorelowany jest z kursem Bitcoina (BTC), nikogo dziwić nie powinien także fakt, że i kurs Ripple (XRP) odnotował w ostatnim czasie dynamiczne spadki. W tym przypadku, w skutek tej deprecjacji powstała pro-spadkowa formacja głowy z ramionami. Już wczoraj rynek pokonał bowiem linię szyi, co z technicznego puntku widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w okolice 0.33 USD bądź nawet 0.28 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, kurs przetestuje ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 0.37 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3585 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs ETH ponownie znalazł się poniżej 127 dolarów, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami okazują się okolice 102.50 USD bądź nawet 83 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 120.75 dolarów.

Kurs Stellara (XLM)

Coraz bardziej pro-spadkowo wyglądają także notownia Stellara (XLM), gdzie dostrzec można, iż zgodnie z moją poniedziałkową projekcją doszło do odrzucenia lokalnego oporu w okolicy 0.14 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, kurs Stellara mógłby osunął się nawet w okolice 0.06 USD. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1150 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here