Klawiatura z klawisze cryptocurrencyŚwięta nie  były zbyt dobrym okresem dla HODL’erów. Większość popularnych kryptowalut traciła bowiem na wartości. Jakby tego było mało, część z nich w dalszym ciągu wykazuje nastawienie pro-spadkowe, co może przycyznić się do dalszej wyprzedaży jeszcze przed końcem 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3758.90 dolary, Ripple (XRP) 0.3745 USD, Ethereum (ETH) 127.80 USD a Stellar (XLM) 0.1200 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że w skutek świątecznych spadków kursu Bitcoina (BTC) osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie od dwóch dni obserwujemy niewielką konsolidację. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibnacciego z wcześniejszych wzrostów, niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się tu jakaś większa reakcja popytowa, która mogłaby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasiegiem okazują się nawet okolice 4350 USD. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3758.90 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut dość silnie skorelowany jest z kursem Bitcoina (BTC), nikogo dziwić nie powinien także fakt, że i kurs Ripple (XRP) odnotował w ostatnim czasie dynamiczne spadki. W tym przypadku, w skutek tej deprecjacji powstać może jednak pro-spadkowa formacja głowy z ramionami, której techniczne potwierdzenie mogłoby otworzyć drogę do dalszej wyprzedaży XRP. W chwili obecnej kurs oscyluje w okolicy linii szyi tejże formacji. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków w okolice 0.33 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3745 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs ETH ponownie znalazł się w okolicy 127 dolarów. Póki co, wsparcie to nie zostało jednak w dalszym ciągu pokonane. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jak dotad nie pojawiła się tu również silna reakcja popytowa sygnalizują ca jego możliwe odrzucenie. W najbliższym czasie warto zatem uważnie obserwować rozwój sytuacji, gdyż trwałe pokonanie bądź odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu, dla którego potencjalnymi zasięgami są okolice 83 USD (w przypadku spadków) bądź 190 USD (w przypadku wzrostów). W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 127.80 dolarów.

Kurs Stellara (XLM)

Coraz bardziej pro-spadkowo wyglądają natomaist notownia Stellara (XLM), gdzie dostrzec można, iż zgodnie z moją poniedziałkową projekcją doszło do odrzucenia lokalnego oporu w okolicy 0.14 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, kurs Stellara mógłby osunął się nawet w okolice 0.06 USD. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1200 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: USD/CAD – odbicie na ropie i równość impulsów
Następny artykułRok 2019: ICO wraca do łask, a Ethereum kosztuje 200 USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here