Klawiatura z klawisze cryptocurrencyWigilijny poranek przynosi ze sobą dość dynamiczne wzrosty większości popularnych kryptowalut. Pomimo silnej korelacji całego rynku, dostrzec można, że w przypadku niektórych z nich wciąż pozostaje techniczny zasięg do dalszych wzros†ów. Inne testują jednak obecnie dość istotne poziomy oporu. Gdyby jednak doszło do ich trwałego pokonania, cały rynek mógłby dość znacznie zyskać na wartości i zrobić idealny prezent świąteczny HODL’erom. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 4210.25 dolary, Ripple (XRP) 0.4430 USD, Ethereum (ETH) 150.95 USD a Stellar (XLM) 0.1385 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że w skutek trwajacych od 15 grudnia br. wzrostów kursu Bitcoina (BTC) pokonał już dwa techniczne poziomy (w okolicy 3240 USD oraz 3590 USD). Biorąc pod uwagę, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego oporu otwiera drogę do dalszych wzrostów w okolice kolejnego, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się w tym przypadku możliwa dalsza aprecjacja, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 4350 dolarów. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 4210.25 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut dość silnie skorelowany jest z kursem Bitcoina (BTC), nikogo dziwić nie powinien także fakt, że i kurs Ripple (XRP) odnotował w ostatnim czasie dynamiczne wzrosty. W tym przypadku, w skutek tej aprecjacji rynek również pokonał już dwa techniczne opory (w okolicy 0.33 USD oraz 0.40 USD). W chwili obecnej obserwujemy test kolejnej istotnej strefy (0.44 USD), której trwałe pokonanie mogłoby przyczynić się do dalszego umocnienia Ripple. Gdyby tak się stało, kurs mógłby dotrzeć w okolice 0.55 USD bądź nawet 0.61 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.4430 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs ETH ponownie znalazł się powyżej 150 dolarów. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się tu reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, dalsze wzrosty mogłyby sięgnąć nawet okolic 190 USD. Jeżeli jednak, kurs znów osunię się poniżej bariery 150 USD, niewykluczone, że dojdzie tu do powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 129.50 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 150.95 dolarów.

Kurs Stellara (XLM)

Podobnie jak większość kryptowalut tak również kurs Stellara (XLM) zyskiwał ostatnio na wartości. W skutek tych wzrostów rynek dotarł w okolice dość istotnego oporu (0.14 USD), gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Mimo to, poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze trwale odrzucony i w chwili obecnej ponownie obserwujemy próbę jego pokonania. Biorąc jednak pod uwagę reakcję podażową, która po raz kolejny się tu pojawiła, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego odrzucenie, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się ponownych spadków.

Gdyby jednak obecnie testowana sprefa została jednak pokonana, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.17 USD. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1385 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPrognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – Indeksy!
Następny artykułRynki finansowe w tygodniu bożonarodzeniowym – rozkład jazdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here