Klawiatura z klawisze cryptocurrencyOstatnie dni były na rynku kryptowalut niezwykle interesujące. Wyceny większości cyfrowych aktywów zyskiwały bowiem na wartości. Okazuje się jednak, że tendencja ta może wkrótce ulec zmianie. Kursy przynajmniej niektórych walut wirtualnych dotarły bowiem w do technicznych oporów, w okolicy których pojawiły się już pierwsze reakcje podażowe. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3983.00 dolary, Ripple (XRP) 0.3750 USD, Ethereum (ETH) 116.90 USD a Stellar (XLM) 0.1255 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że w skutek trwajacych od początku tygodnia, niezwykle dynamicznych wzrostów kursu Bitcoina (BTC) pokonał już dwa techniczne poziomy (w okolicy 3240 USD oraz 3590 USD). Biorąc pod uwagę, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego oporu otwiera drogę do dalszych wzrostów w okolice kolejnego, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się w tym przypadku możliwa dalsza aprecjacja, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 4350 dolarów. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3983.00 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut dość silnie skorelowany jest z kursem Bitcoina (BTC), nikogo dziwić nie powinien także fakt, że i kurs Ripple (XRP) odnotował w ostatnim czasie dynamiczne wzrosty. W tym przypadku, w skutek tej aprecjacji rynek pokonał lokalny opór w okolicy 0.33 USD i dotarł w okolice 0.40 dolarów, gdzie już dwukrotnie pojawiła sie dość silna reakcja podażowa. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie dojdzie do powstania przynajmniej korekty spadkowej. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3750 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek trwających od minionej soboty wzrostów kurs ETH pokonał, po czym re-testując odrzucił już okolice poziomu 102.50 USD. Fakt ten sprawia, że -przynajmniej z technicznego punktu widzenia – coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa kontynuacja wzrostów, dla których realnym zasięgiem mogłyby okazać się okolice 129.50 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 116.90 dolarów.

Kurs Stellara (XLM)

Podobnie jak większość kryptowalut tak również kurs Stellara (XLM) zyskiwał ostatnio na wartości. W skutek tych wzrostów rynek dotarł jednak w okolice dość istotnego oporu (0.14 USD), gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, niewyklucozne, że w najbliższym czasie pojawi się tu kolejna fala wyprzedaży. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1255 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: PGE – to już koniec zwyżki?
Następny artykułStrategia PSV – Trzy wiedźmy, czyli rolowanie kontraktów na DAX
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here