Klawiatura z klawisze cryptocurrencyPoczątek roku okazuje się niezwykle spokojny na rynku kryptowalut. Kursy większości popularnych aktywów poruszają się bowiem bez większej zmienności kontynuując trend horyzontalny zapoczątkowany już w święta. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3790.86 dolarów, Ripple (XRP) 0.3740 USD, Ethereum (ETH) 151 USD a Stellar (XLM) 0.1186 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że kursu Bitcoina (BTC) porusza się ostatnio w trendzie horyzontalnym pomiędzy 3590 USD a 3925 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe wybicie w którakolwiek ze stron (górę lub dół) mogłoby okreslić przyszły kierunek ruchu, dla którego realnymi zasięgami są okolice 4350 USD (w przypadku wzrostów) bądź nawet 3000 USD (w przypadku spadków). Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3790.86 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Kurs Ripple (XRP) osunął się ostatnio w okolice lokalnej tendencji wzrostowej (zielona linia), gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Fakt ten sprawia, że na notowaniach tej kryptowaluty dostrzec można tworzącą się formację zwyżkującego trójkąta prostokątnego, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice 0.40 USD. Warto przy tym jednak pamiętać o tym, że formacje trójkątów, są formacjami zarówno kontynuacji jak również zmiany trendu i to, czy dany trójkąt jest pro-wzrostowy czy pro-spadkowy okaże się dopiero w chwili wybicia. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3740 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że kurs ETH zyskiwał w ostatnim czasie na wartości. Fakt ten sprawia, że coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwość ponownego przetestowania okolic 155 USD. Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 190 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 151 dolarów.

Kurs Stellara (XLM)

Coraz bardziej pro-spadkowo wyglądają natomiast notownia Stellara (XLM), gdzie dostrzec można, iż zgodnie z moją wcześniejszą projekcją doszło do odrzucenia lokalnego oporu w okolicy 0.14 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, kurs Stellara mógłby osunął się nawet w okolice 0.06 USD. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1186 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAlior Bank [ALR] – słabszy niż reszta sektora – analiza na zamówienie
Następny artykułAbchazja odcina prąd kopalniom kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here