Klawiatura z klawisze cryptocurrencyOd początku tygodnia (a w niektórych przypadkach już od weekendu) obserwujemy dynamiczne wzrosty wyceny walut wirtualnych. W przypadku większości z nich rynki pokonały już techniczne poziomy oporu, przez co otworzyły sobie drogę do dalszej aprecjacji. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3710.00 dolarów, Ripple (XRP) 0.3762 USD, Ethereum (ETH) 104.90 USD a Stellar (XLM) 0.1196 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że w skutek trwajacych od początku tygodnia, niezwykle dynamicznych wzrostów kursu Bitcoina (BTC) pokonał już dwa techniczne poziomy (w okolicy 3240 USD oraz 3590 USD). Biorąc pod uwagę, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego oporu otwiera drogę do dalszych wzrostów w okolice kolejnego, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się w tym przypadku możliwa dalsza aprecjacja, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 4350 dolarów. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje jeszcze od góry ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie) w okolicy 3590 USD. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3710.00 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut dość silnie skorelowany jest z kursem Bitcoina (BTC), nikogo nie dziwić powinien także fakt, że i kurs Ripple (XRP) odnotował w ostatnim czasie dynamiczne wzrosty. W skutek tej aprecjacji rynek pokonał lokalny opór w okolicy 0.33 USD, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do dalszego wzrostu wyceny XRP nawet w okolice 0.40 dolarów. Póki co, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinexwyceniany jest natomiast na 0.3762 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek trwających od minionej soboty wzrostów kurs ETH pokonał już dwa lokalne poziomy oporu i dotarł do kolejnego, zdecydowanie bardziej istotnego. Mimo, że początkowo strefa ta zostałą pokonana, to dość szybko pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne zanegowanie tego wybicia. Warto jednak zwrócić uwagę, że kurs w dalszym ciagu oscyluje jednak w okolicy 105 USD i dopiero trwałe odrzucenie bądź pokonanie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Coraz bardziej realne wydaje się w tym przypadku powstanie przynajmniej niewielkiej korekty spadkowej, w skutek której mogłoby dojść do re-testu 100 dolarów. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest na 104.90 USD.

Kurs Stellara (XLM)

Podobnie jak większość kryptowalut tak również kurs Stellara (XLM) zyskał na wczorajszym umocnieniu Bitcoina. W tym przypadku także doszło do pokonania lokalnego oporu w okolicy 0.1070 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się być nawet okolice 0.14 USD. W chwili obecnej Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1196 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here