Klawiatura z klawisze cryptocurrencyMiniony weekend był na rynku kryptowalut dość spokojny. Wiele rynków poruszało się bowiem w konsolidacjach odreagowując po wcześniejszych, dość dynamicznych spadkach. Biorąc jednak pod uwagę, że kursy wielu popularnych coinów oscylują w okolicy technicznych oporów, niewykluczone, że wkrótce dojdzie do ich dalszej wyprzedaży. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3225.15 dolarów, Ripple (XRP) 0.2960 USD, Ethereum (ETH) 88.20 USD a Stellar (XLM) 0.1138 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że kursu Bitcoina (BTC) już pod koniec ubiegłego tygodnia osunął się poniżej 3240 dolarów. Od kilku dni obserwujemy re-test tego poziomu i jeżeli tylko w jego okolicy pojawi się silna reakcja podażowa mogąca doprowadzić do jego odrzucenia, spodziewać moglibyśmy się pogłębienia spadków BTC nawet w okolice 3000 dolarów. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3225.15 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda także kurs Ripple (XRP), który oscyluje obecnie w okolicy linii tendencji spadkowej. Biorąc pod uwagę reakcje podażową, która pojawiła się już w okolicy tego oporu, spodziewać moglibyśmy się nawet jego odrzucenia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.26 USD. Póki co, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.2960 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że kurs ETH od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwli obecnej rynek oscyluje w okolicy lokalnego oporu (90 USD), gdzie pojawiła się już pierwsza (póki co niewielka) reakcja podażowa. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby do trwałego odrzucenia tej strefy, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 83 dolarów. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 88.20 USD.

Kurs Stellara (XLM)

Podobnie jak większość kryptowalut, kurs Stellara (XLM) również porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę wcześniejsze spadki, tendencja ta przypomina kolejną korektę w trendzie spadkowym, tak więc coraz bardziej prawdopodobne wydaje się to możliwe pogłębienie przeceny. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi przetestować od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 0.1070 USD. W chwili obecnej Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.0996 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here