Klawiatura z klawisze cryptocurrencyCzwartkowy poranek przynosi ze sobą niewielkie osłabienie najpopularniejszych kryptowalut. Okazuje się jednak, że jest duże prawdopodobieństwo, iż nie wszystkie z nich będą kontynuowały tę tendencję w drugiej połowie dnia. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3358.60 dolarów, Ripple (XRP) 0.3103 USD, Ethereum (ETH) 91.54 USD a Stellar (XLM) 0.1138 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Czwartkowy poranek przynosi ze sobą niewielki spadek kursu Bitcoina (BTC). Nie zmienia to jednak faktu, że rynek w dalszym ciągu znajduje się wewnątrz konsolidacji pomiędzy 3240 USD a ostatnio pokonany wsparciem (teraz oporem) w wysokości 3590 USD. Dopiero trwałe wybicie z tego trendu (horyzontalnego) mogłoby otworzyć drogę jakichś większych ruchów. Warto przy tym jednak pamiętać, że konsolidacja jest forma korekty, co -przynajmniej z technicznego punktu widzenia – w tym konkretnym przypadku zwiększa prawdopodobieństwo możliwego wybicia dołem i kontynuacji spadków nawet w okolice 3000 USD. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3358.60 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ripple (XRP)

Niezwykle interesująco zaczyna natomiast wyglądać kurs Ripple (XRP), który w skutek wczorajszej aprecjacji pokonał linię trendu spadkowego. W chwili obecnej obserwujemy jej re-test i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, kurs XRp mógłby wzrosnąć nawet do 0.3340 USD. Póki co, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3103 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek wtorkowych spadków kurs ETH wybił dołem z kanału wzrostowego. Dzięki wczorajszym wzrostom rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia tej formacji, gdzie pojawiła się reakcja podażowa wskazująca na możliwe dalsze spadki kursu Ethereum (ETH). W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest na 91.54 USD.

Kurs Stellara (XLM)

Dość podobnie do Ethereum (ETH) wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Stellara (XLM), którego kurs również wybił już dołem z kanału wzrostowego. Od tego czasu rynek porusza się jednak w dość wąskim trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej dostrzec możemy, że kurs XLM znajduje się w okolicy dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Jeżeli zatem wsparcie to po raz kolejny zostanie odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 0.1190 USD. W chwili obecnej Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1138 USD.

Zobacz także: Stellar (XLM) oficjalnie 4. największą kryptowalutą, wyprzedza Bitcoin Cash’a

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here