Klawiatura z klawisze cryptocurrencyWtorkowe przedpołudnie nie przynosi zbyt wiele optymizmu na notowaniach największych kryptowalut. W skutek ostatnich wyprzedaży cyfrowych aktywów, kursy wielu najpopularniejszych walut wirtualnych pokonały istotne poziomy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby przyczynić się do ich dalszej przeceny. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje niespełna 3390 dolarów, Ripple (XRP) 0.3082 USD, Ethereum (ETH) 92.04 USD a Stellar (XLM) 0.1177 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych na giełdzie Bitstamp zauważymy, że w skutek trwających od niedzieli spadków kurs Bitcoina (BTC) osunął się o ponad 7%. W trakcie tej deprecjacji rynek Bitcoina pokonał lokalny poziom wsparcia w okolicy 3470 dolarów, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 3240 dolarów (USD).  Póki co, Bitcoin wyceniany jest natomiast na niespełna 3390 dolary amerykańskie.

Kurs Ripple (XRP)

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple (XRP). W skutek ostatnich spadków, kurs tej kryptowaluty wybił bowiem dołem z kanału wzrostowego. W chwili obecnej obserwujemy re-test dolnego ograniczenia tej formacji. Biorąc jednak pod uwagę reakcję podażową, która już się tu pojawiła, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się trwałego odrzucenia tego oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej wyprzedaży Ripple. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest na 0.3082 USD.

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że kurs ETH również od pewnego czasu porusza się w kanale wzrostowym. Jeżeli tendencja ta będzie w dalszym ciagu kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) na wysokości 105 dolarów. Nie zmienia to jednak faktu, że ogólna tendencja rynkowa w dalszym ciągu pozostaje pro-spadkowa. W chwili obecnej Ethereum notowane na giełdzie Bitfinex wyceniane jest na 92.04 USD.

Kurs Stellara (XLM)

Obecną sytuację na notowaniach Stellara (XLM) porównać można do Ripple. Podobnie jak XRP, w skutek ostatnich spadków, kurs Stellara również wybił dołem z kanału wzrostowego. W chwili obecnej obserwujemy re-test dolnego ograniczenia tej formacji i jeżeli tylko opór ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się dalszej przeceny XLM. W chwili obecnej Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1177 USD.

Zobacz także: Stellar (XLM) oficjalnie 4. największą kryptowalutą, wyprzedza Bitcoin Cash’a

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSchematy na rynku – czyli handluj z przewagą, webinar Comparic.pl dzisiaj o 20:00
Następny artykułJeden z większych pooli do kopania kryptowalut ma haker-bliźniaka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here