Monety Bitcoin, Ethereum i Ripple na banknotachW ostatnich godzinach większość kryptowalut traci na wartości. Z tych najpopularniejszych – Bitcoin traci 2,6% w ostatnich 24h, Ethereum ponad 3%, Ripple 2,1%, a Stellar aż 7,10%. Trend spadkowy jak na razie jest niezmienny i brakuje sygnałów popytowych. Biorąc pod uwagę notowania z giełdy Bitfinex, na godzinę 12:30 za jednego Bitcoina (BTC) trzeba płacić 3356 dolarów amerykańskich (USD). Jedno Ethereum kosztuje 87,34$ , Ripple (XRP) 0,3000$, a Stellar (XLM) 0,1045$.


Kurs Bitcoina (BTC)

Patrząc na sytuację techniczną, nic się nie zmieniło. na wszystkich rynkach dominuje tendencja spadkowa. W ostatnich godzinach co prawda spadki nieco wyhamowały, jednak brakuje jakichkolwiek oznak odbicia. Kurs Bitcoina (BTC) powoli zmierza w kierunku nowych dołków, niewykluczone, że na dzisiejszej sesji zostaną one przetestowane. Jeżeli kurs nie zdoła ich obronić, czekają nas spadki na niższe poziomy. Aby mówić o większym odbiciu wzrostowym kurs BTC musiałby pokonać poziom ostatnich lokalnych szczytów a więc 3683$.

Wykres kryptowaluty Bitcoin
Bitcoin interwał H2

Kurs Ethereum (ETH)

Kurs Ethereum (ETH), podobnie jak Bitcoin kontynuuje ruch spadkowy. Nieudane wyjście powyżej 100$ spowodowało kolejny raz zejście w okolice lokalnych minimów. Wszystko wskazuje na to, że dziś zobaczymy test nowych dołków. O korekcie wzrostowej będzie można myśleć po pokonaniu poziomu 100$, wtedy też możliwe byłby wzrosty nawet do 167$, gdzie wypadają dołki z 10 sierpnia. Na razie jednak sygnałów popytowych brak.

 Wykres kryptowaluty Ripple

Etehreum interwał H4

Kurs Ripple (XPR)

Kurs Ripple (XRP) ma za sobą nieudany atak na poziom 0,3360, miejsce to wynika z położenia ostatnich dołków. Odbicie oznacza zachowanie sekwencji spadkowej, celem są więc teraz nowe dołki. Jeżeli na dzisiejszej sesji dojdzie do ich wybicia, to kolejnym zasięgiem dla spadków jest nawet poziom 0,0,2670

Wykres kryptowaluty Ripple
Ripple interwał H4

Kurs Stellara (XML)

Stellar (XML) traci najmocniej spośród 4 omawianych kryptowalut. Jego notowania znajdują się bardzo blisko ostatnich minimów, które powinny być za dziś przetestowane. O większej korekcie wzrostowej będzie można mówić dopiero w momencie pokonania poziomu 0,1430. Na obecnym swingu spadkowym kurs wykonał dwie podobnego zasięgu korekty, dopóki górne ograniczenie układu Overbalance nie zostanie wybite – obowiązuje trend spadkowy.

Wykres kryptowaluty Stellar
Stellar interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPaypal testuje technologię blockchain
Następny artykułFrancuski regulator (AMF) publikuje ‘czarną listę’ brokerów krypto i opcji binarnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here