Naga Markets

Kurs bitcoina ponownie rośnie. Czy to powrót do wzrostów, czy jedynie korekta ostatnich spadków? O zdanie nt. obecnej sytuacji rynku kryptowalut zapytaliśmy COO ARI10 Roberta Geruszczaka.

Bitcoin może wrócić do 17 tys. dol.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 20 300 USD. Główna kryptowaluta rynku wyraźnie odbiła. Czy oznacza to jednak powrót do wzrostów? O zdanie zapytaliśmy COO ARI10 Roberta Geruszczaka.– Kurs bitcoina po ostatnich spadkach raczej wejdzie w konsolidację. Nie spodziewałby się w tym roku równie spektakularnej hossy co w 2021 r. – mówi nam Geruszczak.

Co jednak może czekać inwestorów w najbliższym czasie?

Nie wykluczam nawet tego, że kryptowaluta wyrysuje na wykresie podwójne dno, jeszcze raz spadając do poziomu 17-18 000 USD. Bardzo wielu inwestorów zapewne liczy na poprawę nastrojów po wakacjach, szczególnie z początkiem Q4, natomiast rynek stał się w wielu sytuacjach tak nieprzewidywalny, że bardzo trudno o idealną predykcję – tłumaczy nam COO ARI10.

Jak podkreśla, “pamiętajmy jednak, że dziś bitcoin jest mocno uzależniony od dalszej polityki Fedu”.

Kupuj kryptowaluty korzystając ze strategii Dollar Cost Averaging (DCA) razem z Bitcan.pl oraz ARI10.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

NED

– Bank centralny USA teoretycznie skończył z luzowaniem ilościowym, przechodząc w przeciwieństwo tej polityki – zacieśnianie ilościowe. Teoretycznie to zła wiadomość dla rynku kryptowalut. Mówię „teoretycznie”, bowiem władze USA nie będą w stanie nazbyt długo utrzymać w ryzach swojej polityki monetarnej. Powrót do dodruku to dziś kwestia czasu. Gdy „drukarki” zostaną ponownie uruchomione, rynek kryptowalut znów mocniej odżyje. Kiedy jednak do tego dojdzie? Jestem przekonany, że trochę wcześniej niż wielu dziś myśli – prognozuje Geruszczak.

Jak twierdzi, bitcoina może uratować… polityka.

– W USA trwa już ponowna walka o Kongres, w której – jeśli wierzyć sondażom – klęskę poniosą Demokraci. Słupki poparcia dla Joe Bidena także są coraz niższe. To decyzje polityczne mogą sprawić, że Fed znów zacznie obniżać stopy proc., by ulżyć kredytobiorcom i pobudzić gospodarkę – dodaje.

Możliwe, że optymalną strategią inwestycyjną jest dziś uśredniania zakupu, czyli cykliczne nabywanie kryptowalut. Coraz więcej firm na rynku oferują zautomatyzowanie tego procesu. Przykładem jest właśnie ARI10 Exchange. Więcej na temat tej usługi przeczytacie tutaj.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica akcje wykres | akcje jsw forum | aktualny kurs dolar forint | funt kurs | kurs ccc | mercator kurs akcji | hrywna kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here