Klawiatura z klawisze cryptocurrencyOstatnie godziny przebiegały na rynku walut wirtualnych dość spokojnie. Podwyższoną zmienność dostrzec można było bowiem jedynie na notowaniach Ethereum, którego kurs próbuje obecnie pokonać techniczny opór. Jeżeli to się uda, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjcji. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje natomiast 3803,91 dolary, Ethereum (ETH) 161.50 USD, Ripple (XRP) 0.3719 USD a Stellar (XLM) 0.1175 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że kursu Bitcoina (BTC) porusza się ostatnio w trendzie horyzontalnym pomiędzy 3590 USD a 3925 USD. W skutek ostatnich wzrostów rynek znów znalazł się w okolicy górnego ograniczenia tej konsolidacji. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w rejon 3590 USD.

Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe wybicie w którakolwiek ze stron (górę lub dół) mogłoby jednak okreslić przyszły kierunek ruchu w nieco szerszym horyzoncie czasowym. Realnymi zasięgami okazują się wowczas okolice 4350 USD (w przypadku wzrostów) bądź nawet 3000 USD (w przypadku spadków). Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3803.91 dolary amerykańskie (USD).

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że kurs ETH zyskiwał w ostatnim czasie na wartości. W skutek tych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu (160 USD) i w chwili obecnej obserwujemy próbę jego pokonana. Gdyby zatem poziom ten został trwale pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji nawet w okolice 190 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 161.50 dolarów.

Zobacz także: Ethereum (ETH) znów 2. największą kryptowalutą, wyprzedza Ripple (XRP)

Kurs Ripple (XRP)

Na notowaniach Ripple (XRP) dostrzec można, że w skutek ostatnich spadków kurs pokonał linię tendencji wzrostowej, którą obecnie re-testujemy od dołu. Gdyby zatem opór ten został trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji XRP, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.33 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3719 USD.

Kurs Stellara (XLM)

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają także notownia Stellara (XLM), gdzie dostrzec można, iż zgodnie z moją wcześniejszą projekcją doszło do odrzucenia lokalnego oporu w okolicy 0.14 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, kurs Stellara mógłby osunął się nawet w okolice 0.06 USD. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1175 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAtal [1AT], LPP S.A. [LPP] – Gorące spółki dnia 4.01.2018
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: CCC – rosnące przychody w 2018 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here