Klawiatura z klawisze cryptocurrencyOstatnie godziny były na rynku walut wirtualnych niezwykle interesujące. W skutek dynamicznej aprecjacji Ethereum doszło bowiem do dość istotnego przetasowania w rankingu największych kryptowalut. Czy jednak wzrosty te będą kontynuowane? W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3850 dolarów, Ethereum (ETH) 157,60 USD, Ripple (XRP) 0.3773 USD a Stellar (XLM) 0.1194 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że kursu Bitcoina (BTC) porusza się ostatnio w trendzie horyzontalnym pomiędzy 3590 USD a 3925 USD. W skutek ostatnich wzrostów rynek znów znalazł się w okolicy górnego ograniczenia tej konsolidacji. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w rejon 3590 USD.

Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe wybicie w którakolwiek ze stron (górę lub dół) mogłoby jednak okreslić przyszły kierunek ruchu w nieco szerszym horyzoncie czasowym. Realnymi zasięgami okazują się wowczas okolice 4350 USD (w przypadku wzrostów) bądź nawet 3000 USD (w przypadku spadków). Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3850 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że kurs ETH zyskiwał w ostatnim czasie na wartości. W skutek tych wzrostów rynek dotarł w okolice 160 USD, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza (póki co niewielka) reakcja podażowa. Gdyby zatem opór ten został odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem są okolice 145 USD. Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 190 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 157,60 dolarów.

Zobacz także: Ethereum (ETH) znów 2. największą kryptowalutą, wyprzedza Ripple (XRP)

Kurs Ripple (XRP)

Na notowaniach Ripple (XRP) dostrzec można tworzącą się formację zwyżkującego trójkąta prostokątnego. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że mimo, iż w skutek ostatnich wzrostów rynek nie dotarł w okolice górnego ograniczenia tej formacji, to od kilku godzin znów obserwujemy przewafgę podaży. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania (zielonej) linii tendencji wzrostowej.

Warto przy tym jednak pamiętać o tym, że formacje trójkątów, są formacjami zarówno kontynuacji jak również zmiany trendu i to, czy dany trójkąt jest pro-wzrostowy czy pro-spadkowy okaże się dopiero w chwili wybicia. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3773 USD.

Kurs Stellara (XLM)

Coraz bardziej pro-spadkowo wyglądają natomiast notownia Stellara (XLM), gdzie dostrzec można, iż zgodnie z moją wcześniejszą projekcją doszło do odrzucenia lokalnego oporu w okolicy 0.14 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, kurs Stellara mógłby osunął się nawet w okolice 0.06 USD. Póki co Stellar notowany na giełdzie Bittrex wyceniany jest natomiast po 0.1194 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara kanadyjskiego (CAD) umacnia się – możliwy swing
Następny artykułNowy Jork tworzy grupę zadaniową ds. kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here