Klawiatura z klawisze cryptocurrencySpoglądając na notowania najpopularniejszych kryptowalut dostrzec można, iż kursy większości z nich poruszają się w ostatnim czasie w trendach horyzontalnych. Fakt ten sprawia, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji całego rynku. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3412.08 dolarów, Ethereum (ETH) 108.75 USD a Ripple (XRP) 0.3044 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że od tygodnia kurs Bitcoina(BTC) porusza się w trendzie horyzontalnym, którego górne ograniczenie wyznacza ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 3480 dolarów i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wczesniejszego impulsu spadkowego. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie pojawienia kolejnego ruchu spadkowego, dla którego realnym zasięgiem wydają się okolice 3135 USD. W chwili obecnej Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3412.08 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ethereum (ETH)

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs znajduje się obecnie w okolicy linii lokalnej tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem trwającej od tygodnia korekty. Jeżeli tylko wsparcie to zostałoby trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 100 USD bądź nawet 83 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 108.75 dolarów.

Kurs Ripple (XRP)

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple (XRP), którego kurs powrócił poniżej 0.3180 USD. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.2850 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3044 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt (GBP) może stracić na wartości nawet 14%, gdyby doszło do hard Brexitu – Rabobank
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, 4 lutego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here