Klawiatura z klawisze cryptocurrencySpoglądając na notowania najpopularniejszych kryptowalut dostrzec można, iż kursy większości z nich pokonały w ostatnim czasie dość istotne wsparcia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.  W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3383.46 dolarów, Ethereum (ETH) 106.12 USD a Ripple (XRP) 0.2924 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że od pewnego czasu kurs Bitcoina (BTC) poruszał się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 3480 USD a 3750 USD. W dniu wczorajszym pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, w skutek której rynek wybił dołem z tej konsolidacji, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli zatem obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs mógłby osunąć się w okolice 3135 USD bądź nawet 3000 USD. W chwili obecnej Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje 3383.46 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ethereum (ETH)

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs również wybił już dołem z niewielkiej konsolidacji pomiędzy 116.50 USD a 121 USD. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 100 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 106.12 dolarów.

Kurs Ripple (XRP)

Niezwykle interesująco wyglądają natomiast notowania Ripple (XRP), którego kurs dotarł już w okolice technicznego wsparcia (0.2850), gdzie dziś pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać oglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 0.3180 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.2924 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit: Jak kurs funta zachowa się po dzisiejszym głosowaniu w Izbie Gmin?
Następny artykułDanske Bank: EUR/GBP pozostanie krótkoterminowo w 0,86-0,89
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here