Naga Marketskurs-bitcoina-krypto-zimaZdaniem analityka z DailyFX Petera Hanksa, kurs bitcoina z pewnością zmierza do większych strat. W jego opinii przy kolejnym załamaniu poniżej linii 30 000 USD za monetę, tzw. krypto-zima może wrócić do gry. Awarię zwiastowała również liczba otwartych krótkich pozycji dla BTC na niektórych wiodących giełdach kryptowalutowych, te zaś znalazły się na najwyższym poziomie od ostatnich 2 lat.

Kurs bitcoina doznaje osłabienia

Podczas wczorajszej sesji cena najstarszej kryptowaluty ponownie zbliżyła się do okolic 30 000 USD za monetę. Według stratega z DailyFX spadek poniżej tej linii mógłby zwiastować nadejście krypto-zimy bessy na rynku. Opinia tego analityka została przytoczona przez  The Wall Street Journal.Uważam, że bitcoin zmierza tutaj do większych strat… Jeśli dojdzie do załamania (poniżej 30 000 USD), krypto-zima z pewnością powróci na listę stwierdził Peter Hanks.

Wyżej wspomniany poziom został wczoraj utrzymany przez byki bitcoina. Niektórzy zaczęli postrzegać go, jako silną linię wsparcia. 

Ilość otwartych krótkich pozycji wzrosła

W ostatnim czasie na niektórych czołowych giełdach kryptowalutowych doszło do wzrostu ilości otwartych krótkich pozycji na BTC. Stało się tak, chociażby na BitFinex-ie. Zgodnie z danymi pochodzącymi z TradingView, w sobotę liczba ta znalazła się na najwyższym poziomie od 2 ostatnich lat.

Obserwatorzy rynku zauważyli, że za wzrost ten może opowiadać jeden z wielorybów bitcoina. Z doniesień ze strony Wu Blockchain wynika bowiem, iż przez tego użytkownika doszło do przełamania stosunku long-short.

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

W ciągu ostatnich kilku godzin kurs bitcoina zaczął odzyskiwać siły. W rezultacie cena podniosła się o blisko 5% w zakresie dobowy. Obecnie kryptowaluta ta handluje powyżej linii 33 000 USD za monetę. Od rekordowego szczytu odnotowanego 2 miesiące temu kurs BTC wciąż oddalony jest o blisko 50%. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here