Naga Marketskurs bitcoina bitcoin btc ccZałożyciel SkyBridge Capital Anthony Scaramucci nadal twierdzi, że kurs bitcoina dotrze do poziomu 100 tys. USD. Były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu wydał taką prognozę w lutym br. Stwierdził wówczas, iż zostanie ona zrealizowana w ciągu 12 miesięcy. Obecnie podtrzymuje on to stanowisko.

Kurs bitcoina dotrze do 100 tys. USD?

Założyciel SkyBridge Capital wciąż patrzy z optymizmem na najstarszą kryptowalutę, przy czym podtrzymuje swoją prognozę wydaną w lutym br. Dotychczasowy najwyższy szczyt cenowy odnotowany na wykresie BTC to ponad 64 tys. USD. Od tamtej pory kurs bitcoina spadł o blisko 50%. Aktualnie kryptowaluta ta handluje w okolicach 33 tys. USD. Anthony Scaramucci przypomniał o tym, że oprócz negatywnych informacji, które doprowadziły do korekty, obok pojawiło się kilka pozytywnych wiadomości na temat BTC. Finansista ten odniósł się tu m.in. do nadania bitcoinowi statusu środka płatniczego w Salwadorze.

Pełne wsparcie dla kryptowalut

Pod koniec ubiegłego roku firma na której czele stoi Anthony Scaramucci w imieniu swoich funduszy inwestycyjnych przeznaczyło aż 182 mln USD na bitcoina. Finansista ten wspomniał niedawno o całkowitym zaangażowaniu w rynek kryptowalutowy.

Z kolei kilka dni temu SkyBridge Capital ogłosiło, iż zamierza uruchomić prywatny fundusz dla Ethereum. Co więcej, skierowało także wnioski do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o ETF-y dla BTC i ETH.  

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here