Naga Marketskurs bitcoinaDziś inwestorzy – mimo obecnych spadków – nadal zastanawiają, jaki kurs bitcoina zobaczymy w przyszłości na wykresie. Ciekawą obserwację podał Murad Mahmudov.

Według większości analityków bitcoin miał za sobą pomyślne kilka miesięcy. Kryptowaluta osiągnęła już zyski na poziomie ponad 150 proc., podczas gdy tradycyjny rynek aktywów typu S&P 500 jest obecnie daleko w tyle z zyskami na poziomie jedynie 16 proc.

Kurs bitcoina – co dalej?

Jednak w przypadku inwestorów kryptowalutowych prawdziwym pytaniem wydaje się być to, czy te krótkoterminowe trendy stanowią pełne wskazanie tego, co może się wydarzyć w długoterminowym okresie. W związku z tym komentator kryptograficzny Murad Mahmudov (@MustStopMurad) ostatnio napisał na Twitterze:

 „~ 10K to nowe ~ 6K”, ale zamiast pęknąć, zatrzyma się (…)”

Dziś dodatkowym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest szybko rosnąca 200-dniowa EMA.

To tylko awaria?

Niezbyt optymistycznie na kurs bitcoina patrzy Peter Schiff, znany inwestor z rynku złota:

„Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani. W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych aktywach. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej [na wykresie]. Jednak bitcoin spadł bardziej niż akcje!”

Z kolei Mike Novogratz, inwestor z rynku kryptowalut, uważa, że może nas czekać jeszcze spadek do nawet 8 500 USD, ale potem nastąpi odrodzenie BTC:

“Mam nadzieję, że tam nie dotrze, ale gdyby tak się stało, nie zdziwiłoby mnie to. A potem myślę, że te instytucje, które znów się podekscytowały, może pod koniec roku – miejmy nadzieję, że wcześniej – wypchniemy z tego zakresu i wrócimy do dawnych szczytów w wysokości 20 000 dolarów.”

„Za spadkami cen Bitcoina i całego rynku stoi kilka powodów. Najważniejsze z nich to ogłoszenie z 28 sierpnia, w którym Chiński Bank Centralny dementuje jakoby miał już w październiku wprowadzić narodową kryptowalutę oraz wygaśnięcie połowy kontraktów terminowych na BTC na chicagowskiej giełdzie CME. Wygaśniecie oraz brak decyzji o otwarciu nowych kontraktów to zamykanie rynku futures na BTC na największej giełdzie towarowej świata. Inwestorzy musieli się wiec wycofać z rynku a kolejne wejście umożliwi im platforma Bakkt, która ma być otwarta końcem następnego miesiąca. Aktualne ceny to okazja na tanie zakupy” – twierdzi Tomasz Rozmus z Tokeneo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here