TMS

Kurs Bitcoin

Market Quotes by TradingView

Notowania Bitcoin

Bitcoin to jedna z najbardziej rozpoznawalnych walut wirtualnych – kryptowalut. Została wprowadzona w 2009 roku przez osobę (lub jak twierdzą niektórzy, grupę osób) pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Choć tożsamość twórcy pozostaje nieznana, jego dzieło pod koniec października 2017 roku wyceniane było na niemal 100 miliardów dolarów. Tyle bowiem wynosi całkowita kapitalizacja Bitcoinów w obrocie rynkowym.

Kurs Bitcoin na giełdzie

Pozyskiwanie Bitcoinów odbywa się poprzez użyczanie mocy obliczeniowej komputerów użytkowników do rozwiązywania ustalonych z góry problemów kryptograficznych. W początkowych latach istnienia Bitcoina poziom trudności zadań postawionych przed komputerami użytkownika sieci był niski. Z czasem jednak, gdy liczba pozyskanych w ten sposób Bitcoinów zwiększała się, rosły również problemy z poprawnym rozwiązaniem. Obecnie poziom trudności pozyskania nowego bloku jest tak wysoki, że efektywnym jego wydobyciem mogą zająć się jedynie wyspecjalizowane maszyny o mocy obliczeniowej wielokrotnie przewyższającej tą, którą dysponują domowe komputery stacjonarne.
Skupiając się na ekonomii Bitcoina należy zaznaczyć, że jego całkowita ilość jest ściśle ustalona i wynosi 21 milionów. Jest to więc waluta deflacyjna lecz w dalszym ciągu – eksperymentalna. Część państw (choćby wysoce rozwinięta Japonia) uregulowała status prawny Bitcoina, umożliwiając tym samym zapłatę nim zarówno za usługi jak i realne dobra. Jednak większość posiadaczy BTC traktuje tę kryptowalutę jako inwestycję. Duża część dziennego wolumenu kreowana jest przez spekulantów, którzy pragną zarobić na nierzadko kilkuprocentowych zmianach wyceny BTC.

Komentarze walutowe

Tether: silny spadek kontrowersyjnej kryptowaluty

Tether(USDT) to kontrowersyjna, kryptograficzna wersja amerykańskiego dolara. Wszystkie Tethery...
Logo Barclays na metalowym słupie

Barclays rezygnuje z planów działu handlu kryptowalutami

Wiele wskazuje na to, że brytyjski Barclays przygotowuje się...
Kryptowaluty

Bitcoin silnie rośnie w poniedziałek do niemal $7 tys., Bitfinex z anomalią cenową

Rynki kryptowalut utrzymują równowagę po ostatnich spadkach w minionym...

Prezes Banku Światowego widzi w Blockchain wielki potencjał

Prezes Banku Światowego, Jim Yong Kim, okazuje się entuzjastą...
Tort urodzinowy z siedmioma świeczkami

Litecoin obchodzi 7. urodziny

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz najstarszych altcoinów, Litecoin, obchodzi...
Tron kryptowaluta TRX

TRON łączy siły z gigantem rynku wyszukiwarek internetowych?

Zespół projektu TRON (TRX) podobno nawiązał współpracę z największą...