Klawiatura z klawisze cryptocurrencyRynek kryptowalut rozpoczął obecny tydzień od dość dynamicznych wzrostów, w skutek których kursy wielu popularnych coinów odbiły się od istotnych wsparć bądź pokonały jakieś opory. Niewykluczone więc, że to w najbliższym czasie tendencja wzrostowa będzie kontyuowana. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3667.90 dolarów, Ethereum (ETH) 131 USD a Ripple (XRP) 0.3375 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że w skutek wczorajszych, dynamicznych wzrostów kursu Bitcoina (BTC) powrócił powyżej 3590 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w okolice 3925 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi przetestować od góry ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Biorac jednak pod uwagę, że zbiega się ono z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, gdyby doszło do takiego re-testu, spodziewać moglibyśmy się tam pojawienia reakcji popytowej. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3667.90 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice 116.50 USD, gdzie już w niedzielę wieczorem pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, rynek mógłby dotrzeć nawet w rejon 145 USD. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw pokonać obecnie testowany, lokalny opór w wysokości 135 USD. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 131 dolarów.

Kurs Ripple (XRP)

Notowania Ripple (XRP) przypominają nieco obecną sytuację na Bitcoinie. Tu również kurs wrócił powyżej ostatnio pokonanego wsparcia (0.33 USD), co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w okolice 0.3580 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi ponownie przetestować okolice poziomu 0.33 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3375 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJPMorgan: Dolar kanadyjski w kierunku 1,35 do połowy 2019
Następny artykułGuten Morgen DAX 15.01.2019 – coraz bliżej 11k, skąd przyjdzie impuls?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here