Klawiatura z klawisze cryptocurrencyPo niezwykle dynamicznych, czwartkowych spadkach, piątkowy poranek przynosi ze sobą nieco więcej nadzieli. Kursy najpopularniejszych kryptowalut oscylują bowiem w okolicy technicznych wsparć, gdzie pojawiły się już pierwsze reakcje popytowe. Gdyby zatem tylko strefy te zostały odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jakiegoś odbicia. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3655 dolarów, Ethereum (ETH) 130.60 USD a Ripple (XRP) 0.3395 USD.


Kurs Bitcoina (BTC)

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że w skutek wczorajszych, dynamicznych spadków kursu Bitcoina (BTC) osunłą się nie tylko poniżej technicznego wsparcia (3925 USD), lecz również wybił dołem z kanału wzrostowego i zgodnie z moją poprzednią projekcją dotarł w okolice 3590 USD, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale orzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 3925 USD. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje natomiast 3655 dolarów amerykańskich (USD).

Kurs Ethereum (ETH)

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 145 USD, co w praktyce mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Biorąc jednak dość znaczną korelację z kursem Bitcoina, tu również dostrzec można już pierwsze spowolnienie. Gdyby zatem w najbliższym czasie pojawiła się jakaś korekta, potencjalnym zasięgiem dla ewentualnych wzrostów mogłyby okazać się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (145 USD) i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Re-test i odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 130.60 dolarów

Kurs Ripple (XRP)

Potencjalnej korekty wzrostowej spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach Ripple (XRP). Kurs tej kryptowaluty dotarł bowiem wczoraj w okolice dość istotnego wsparcia, gdzie pojawiła się juz pierwsza reakcja popytowa. Gdyby zatem strefa ta została trwale odrzucona, w najbliższym czasie mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 0.3580 USD. W chwili obecnej, Ripple (XRP) notowany na giełdzie Bitfinex wyceniany jest natomiast na 0.3395 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here