Naga MarketsKurs AUD/USD znajduje się na poziomie 0,7160. Solidnie wypadają waluty z AntypodówRynki akcji w nowym tygodniu odrabiają straty po uprzednich spadkach. Na rynkach finansowych panują dobre nastroje, czego obrazem jest słabszy dolar. Wyraźnie zyskują surowce, w tym ropa naftowa. Z przytupem w nowy tydzień wchodzą kryptowaluty.

Kurs AUD/USD stabilny, dobre wyniki na Wall Street podczas piątkowej sesji

Rynek akcji w USA finiszował w piątek na solidnym plusie. Dow Jones zyskał 0,65 proc., a notowania S&P500 rosły o 01 proc. O 1,19 proc. powyżej poziomów odniesienia kończył sesje technologiczny Nasdaq100.Pozytywne nastroje podtrzymywane są w trakcie handlu azjatyckiego. Notowania Nikkei225 rosną o 1,9 proc., a indeks Hang Seng umacnia się o 1,7 proc. Dobre nastroje to w dużej mierze efekt odreagowania po zmiennym, przeważnie negatywnym minionym tygodniu.

Wycieczkę powyżej 50 tys. USD za token zalicza Bitcoin. Cena najbardziej popularnej kryptowaluty rośnie o ponad 3 proc. W tym samym czasie Ethereum zyskuje 2,4 proc., a jeden token wyceniany jest na około 3,3 tys. USD.

Na rynku walutowym dolar oddaje część ostatniego umocnienia. Kurs EUR/USD odbija do 1,1720, przy notowania GBP/USD na poziomie 1,3655.

Solidnie wypadają waluty z Antypodów. AUD/USD znajduje się na poziomie 0,7160, podczas gdy kwotowania NZD/USD oscylują wokół 0,6844.

Wśród surowców wyróżnia się ropa naftowa. Notowania terminowe zyskują w poniedziałek ponad 2,3 proc. Baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 63,3 USD, przy cenie baryłki Brent w okolicy 66,5 USD za baryłkę.

Cena złota na rynkach finansowych odbija do 1786 USD za uncję.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks dow jones | develia akcje opinie | zagraniczni brokerzy forex | kurs akcji asseco | lpp kurs akcji | xtb kurs akcji | eur/usd wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here