Naga Markets

Kurs AUD/USD wspierany przez dane z Chin. Analitycy prognozują zwyżkęKurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) w piątek zalicza sporą zwyżkę, odrabiając straty z tego tygodnia. Powodem jest osłabienie dolara, ale także pozytywne dane z Chin.

RBA podniósł stopę procentową o 50pb

Dolar australijski (AUD) jest wspierany przez jastrzębi bank centralny. Po podwyżce stóp o 50 pb w tym tygodniu, gubernator RBA Philip Lowe wskazał, że bank centralny rozważa zmniejszenie tempa podwyżek stóp.– Jesteśmy świadomi, że istnieją opóźnienia w działaniu polityki monetarnej i że stopy procentowe wzrosły bardzo szybko. I uznajemy, że – wszystko inne równe – argumenty za wolniejszym tempem wzrostu stóp procentowych stają się silniejsze w miarę wzrostu poziomu stopy pieniężnej. – stwierdził szef RBA, Philip Lowe.

– Spadek AUD/USD jest prawdopodobnie nieuzasadniony ponieważ australijskie stopy i waluta nie były szczególnie skorelowane i jeśli komentarz RBA jest sygnałem wolniejszych podwyżek stóp na świecie, to może to być dobra wiadomość, a nie zła. Przypomnę, że AUD osiągnął szczyt niemal w tym samym dniu, kiedy RBA stał się super jastrzębi i porzucił kontrolę nad krzywą dochodowości. – zauważył Brent Donnelly, analityk Spectra Markets.

Donnelly rekomenduje zajęcie długiej pozycji na AUD/USD z celem 0,6994 dol. i stop lossem na 0,6684.

fpmarkets

AUD a sprawa chińska

Oczywiście, w przypadku dolara australijskiego kluczowa jest sytuacja gospodarcza w Chinach. Sporo danych makroekonomicznych dotyczących Chin pojawi się w przyszłym tygodniu.

Tymczasem, w piątek Chiny opublikowały odczyt inflacji CPI. W ujęciu rocznym, sierpniowy CPI wzrósł o 2,5%, czyli mniej niż 2,7% w lipcu i poniżej konsensusu na poziomie 2,8%.

W rezultacie pozytywnych danych z Chin i osłabienie dolara, kurs AUD/USD wzrasta w piątek wieczorem do 1,3% do 0,6837 dol.

XTB

Zobacz również: Short na EUR/CHF rekomendowany przez Goldman Sachs. Celem 0,955

– Perspektywy wzrostu Chin prawdopodobnie pozostaną ciężarem dla AUD. Gospodarka chińska walczy o wzrost w obliczu strategii zero-COVID, słabego rynku nieruchomości, ekstremalnych upałów i suszy, a także niedoborów energii elektrycznej. – zauważyli analitycy Credit Agricole.

Kurs AUD/USD wspierany przez dane z Chin. Analitycy prognozują zwyżkę
Kurs AUD/USD. Źródło: tradingview.com

Credit Agricole prognozuje wzrost kursu AUD/USD i na koniec roku spodziewa się notowań pary na poziomie 0,70 dol. i potem na 0,72 dol. w I kw. 2023 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | ccc akcje kupno | notowanie dax | eurocash kurs | dolar nowozelandzki pln | pkp cargo kurs akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFord przygotowuje się do zanurzenia w metaverse i NFT
Następny artykułBitcoin i Ethereum ustąpią miejsca Altcoinom. BTC gotowy na nowy rajd byków
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here