Naga MarketsKurs AUD/USD urósł do 0,7385. Waluty Antypodów otrzymały wsparcie Publikacja „minutek” FOMC osłabiła dolara oraz wzmogła apetyt na ryzykowne aktywa. Ceny surowców energetycznych utrzymują się wysoko, a złoto jest najdroższe od miesiąca. Na poziomy najwyższe od maja br. zawędrował bitcoin.

Kurs AUD/USD rośnie, z kolei NZD/USD utrzymuje się przy 0,6975

Zgodnie z oczekiwaniami rynku w protokole z ostatniego posiedzenia FOMC wskazano możliwe terminy początku normalizacji polityki pieniężnej. Członkowie Komitetu uznali, że proces taperingu mógłby rozpocząć się w połowie listopada lub w połowie grudnia.Decydenci są w gruncie rzeczy zgodni odnoście skali redukcji, mianowicie 15 mld USD miesięcznie, choć część członków chciałaby bardziej radykalnych kroków.

Rynek oczekiwał nieco szybszego rozpoczęcia redukcji QE, w związku z czym dolar negatywnie przyjął informację. Kurs EUR/USD podskoczył do 1,1590, gdzie utrzymuje się w czwartek rano.

Tym samym wsparcie otrzymały bardziej ryzykowne waluty z Antypodów. AUD/USD urósł do 0,7385, a kurs NZD/USD utrzymuje się przy 0,6975.

Solidnie prezentują się również surowcowe NOK i CAD, których wycena w dużej mierze zależy od notowań ropy naftowej.

Baryłka WTI w czwartek rano kwotowana jest na 80,4 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 83,8 USD za baryłkę. Agencja API z jednodniowym opóźnieniem poinformowała o wzroście zapasów o około 5,2 mln baryłek.

Równie wysoko utrzymują się ceny gazu naturalnego. Notowania NATGAS wróciły do 5,7 USD.

invest

W relatywnie dobrych nastrojach kończyła się sesja na Wall Street. Dow Jones utrzymał się przy poziomach odniesienia, a S&P500 rósł o 0,30 proc. O około 0,73 proc. w górę wspiął się Nasdaq100.

W Japonii Nikkei225 rośnie o 1,4 proc., podczas gdy Shanghai Composite zyskuje nieco ponad 0,5 proc.

Na poziom najwyższy od maja bieżącego roku wspiął się Bitcoin. Kurs najbardziej popularnej kryptowaluty oscyluje obecnie wokół 57,8 tys. USD za token.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here