Naga MarketsKurs AUD/USD oscyluje na poziomie 0,7470

RBA utrzymał we wtorek stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Główna stopa wynosi 0,1 proc. Jednocześnie bank będzie kontynuował zakupy 4 mld AUD rządowych papierów dłużnych tygodniowe. AUD/USD spadł w okolice 0,7470.

Na rynku głównym dolar jest nieco silniejszy. EUR/USD utrzymuje się przy 1,16, ale GBP/USD cofa się do 1,3640. Rynek oczekuje na środę, kiedy to FOMC podejmie decyzje ws. kształtu polityki pieniężnej.J.Yellen – sekretarz skarbu USA uważa, że ceny powinny stabilizować się w drugiej połowie przyszłego roku – donosi agencja Bloomberg.

Pomimo długiego weekendu sytuacja na rynku złotego nie uległa dużej zmianie. W oczekiwaniu na środowe posiedzenie RPP kurs EUR/PLN oscyluje wokół 4,6220.

Na rynku akcji w poniedziałek nastroje były dość dobre. W Stanach Zjednoczonych Dow Jones urósł o 0,26 proc., a S&P500 zwyżkował o 0,18 proc. O 0,63 proc. umocnił się technologiczny Nasdaq100.

Handel w trakcie sesji azjatyckiej przynosi odwrócenie trendu. Japoński Nikkei225 traci 0,40 proc., przy zniżce Hang Seng o około 0,2 proc. W tym samym czasie Shanghai Composite cofa się o 1,5 proc.

Pod kreską znajdują się również notowania terminowe głównych indeksów z Europy.

Rynek towarowy kontynuuje ruchy w mieszanych nastrojach. Ceny surowców energetycznych kolejny raz rosną, podczas gdy metale produkcyjne znalazły się pod presją sprzedających.

Baryłka WTI wyceniana jest na około 84,1 USD, a kurs NATGAS oscyluje wokół 5,25 USD.

Jednocześnie na przestrzeni kilkunastu sesji cena miedzi spadła z okolic 10400 USD do 9500 USD za tonę.

Sporą zmienność wykazuje złoto, dla którego kluczowe będą najbliższe decyzje monetarne. We wtorek uncja kruszcu wyceniana jest na 1795 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro | bitcoin wiadomosci | korona czeska kurs | kurs dolara nbp | mrc akcje | kurs mbank | notowania dom development |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here