Naga MarketsKurs AUD/USD rośnie o prawie 0,9 proc. po protokole RBAKurs dolara australijskiego (AUD/USD) notuje dziś silny wzrost po publikacji protokołu z październikowego posiedzenia Banku Rezerw Australii (RBA). Notowania Aussie testują wrześniowe maksima stanowiące kluczowy opór na drodze do dalszych wzrostów.

Wyższe stopy procentowe dobre dla schłodzenia rynku mieszkaniowego

RBA przyznaje w protokole, że wyższe stopy procentowe schłodziłyby nie krajowy rynek nieruchomości. Jednakże, odbyłoby się to kosztem mniejszej liczby miejsc pracy i słabszego wzrostu płac.Ponadto, taki ruch spowodowałby oddalanie się od celów przyjętej polityki pieniężnej zakładających pełne zatrudnienie i trwałą inflacji w zakresie docelowym.

Decydenci RBA z gubernatorem na czele wielokrotnie powtarzali, że nie podniosą stóp, aby ograniczyć udzielanie kredytów hipotecznych. Próbują bowiem napędzać szybszy wzrost płac i przywrócić trwałą inflację na poziomie 2-3%. Zamiast tego regulatorzy w razie potrzeby zaostrzą ustawienia makroostrożnościowe.

Bank centralny stwierdził w protokole, że w Australii nie pojawiła się presja płacowa, która była widoczna w niektórych częściach świata. Nadala sygnalizowany jest brak podwyżek stóp proc. do 2024 r., chociaż rynki wyceniają, że pierwsza podwyżka może nastąpić już w II poł. 2022 r.

— Nadal uważamy, że wyceny rynkowe są zbyt agresywne i spodziewamy się spadków pary walutowej AUD/USD również z powodu słabości wywołanej przez Chiny w zakresie cen kluczowych australijskich towarów eksportowych oraz szerokiej siły dolara – prognozuje Danske Bank.

Kurs dolara australijskiego testuje ważny opór

Notowania pary walutowej AUD/USD rosną dziś o prawie 0,9 proc. próbując się przedrzeć przez kluczowy opór w obrębie poziomu 0,7470 USD. Obszar ten skupia wrześniowe maksima, a jego pokonanie otworzyłoby drogę w kierunku poziomu 0,76 USD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

AUDUSD_2021-10-19_09-25-07

Nieco pod wspomnianym poziomem przebiega jeszcze 200-dniowa średnia, która może stanowić opór dynamiczny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here