Naga MarketsKurs AUD/USD rośnie do 0,7205. Wzrost ceny rudy żelaza wspiera dolara australijskiegoNastroje na rynku minimalnie się poprawiają, choć przy relatywnie niskich poziomach. Wzrost zapasów ropy naftowej zamieszał na rynku surowca, ale nie wywołał większej korekty. Indeksy akcji wyszły powyżej poziomów odniesienia, w towarzystwie nieco słabszego dolara i niższych rentowności długu.

Kurs AUD/USD zyskuje podczas czwartkowej sesji

W trakcie forum bankierów organizowanym przez EBC szefowie największych banków centralnych stwierdzili, że problemy podażowe, które wywołują presję inflacyjną są przejściowe.Wskaźniki PMI dla chińskiego przemysłu wskazują na minimalnie pogorszenie nastrojów w biznesie. Jednocześnie rezultat prywatnego badania Caixin PMI wypadł nieco lepiej niż w ubiegłym miesiącu. Shanghai Composite rośnie o 0,6 proc.

Środowa sesja na Wall Street kończyła się w mieszanych nastrojach, choć z pewną przewaga kupujących. Dow Jones dodał 0,26 proc., a notowania S&P500 rosły o 0,16 proc. Pod „kreską” znalazł się Nasdaq100, który zniżkował o 0,24 proc.

Notowania terminowe indeksu DAX wskazują na kontynuację odbicia na otwarciu sesji europejskiej.

Na FX o poranku dolar oddaje przestrzeń rywalom z koszyka G10, ale kurs EUR/USD utrzymuje się najniżej od ponad roku.

Zielonemu nie sprzyjał spadek rentowności amerykańskiego długu, które w przypadku 10-letnich benchmarkowych papierów skarbowych oscylują wokół 1,51 proc.

Wzrost ceny rudy żelaza wspiera wycenę AUD. AUD/USD rośnie do 0,7205. W tym samym czasie kurs NZD/USD oscyluje wokół 0,6880.

invest

Na rynku towarowym ropa naftowa broni wysokich poziomów, pomimo wzrostu wielkości zapasów w amerykańskich magazynach. Z raportu DoE wynika, że w ciągu tygodnia kończącego się 24 września wielkość zapasów ropy naftowej w USA wzrosła o około 4,5 mln baryłek (prog. -1,6 mln baryłek).

Cena baryłki WTI oscyluje wokół 74,6 USD, przy cenie ropy Brent w okolicy 77,8 USD za baryłkę.

W okolice dolnej bandy kanału spadkowego cofnęła się w środę cena złota. Uncja kruszcu kosztuje w czwartek 1732 USD i jest 0,3 proc. droższa niż w trakcie środowego zamknięcia.

W czwartek dynamicznie odbijają kryptowaluty. Najsilniej zwyżkuje Ethereum (+7 proc.), ale miejsca nie ustępują mu Bitcoin oraz Litecoin, których cena rośnie o około 5 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe 2020 | kernel akcje kupno | cena akcji dino | kurs ethereum | gpw alior | warren buffett | dom development giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here