Naga MarketsKurs AUD/USD przetestuje 0,72 - oczekuje MUFG. CIBC ma inny poglądKurs dolara australijskiego australijskiego oscyluje w okolicach 0,73 USD. Analitycy CIBC uważają, że kurs AUD/USD może w najbliższym czasie poruszać się bokiem lub rosnąć. MUFG widzi natomiast ryzyko spadków Aussie w dłuższej perspektywie.

Polityka RBA wesprze czy osłabi dolara australijskiego?

CIBC oczekuje ożywienia australijskiej gospodarki po lockdownach. Zauważa przy tym, że  RBA będzie jednym z banków centralnych, którym nie śpieszno do zacieśniania polityki pieniężnej.Analitycy sądzą, że zwlekanie z zacieśnianiem polityki pieniężnej może jednak wcale nie być dramatycznym obciążeniem dla AUD, o ile gospodarka będzie się odradzać przy niskiej aktywności inflacyjnej. 

— Wcześniejsze obawy dotyczące napięć między Chinami a Australią nie zniknęły, ale dane o handlu z obu gospodarek pokazują, że chiński popyt na towary przemysłowe utrzymuje się, a Australia pozostaje jego głównym źródłem – wskazuje CIBC.

Z kolei MUFG przywołuje październikowy raport o zatrudnieniu w Australii, który potwierdza wytyczne RBA mówiące o tym, że bank nie planuje podwyżek stóp procentowych co najmniej do 2023 r.

— Nadal uważamy, że dla dolara australijskiego szala ryzyka przesunięta jest ku spadkom. Spodziewamy się, że Fed będzie bardziej aktywny w zacieśnianiu polityki niż RBA w przyszłym roku, a dolar australijski okaże się bardziej wrażliwy na trwające spowolnienie chińskiej gospodarki – sugerują analitycy MUFG.

Zdaniem MUFG, para walutowa AUD/USD w krótkim terminie może przetestować wsparcie na poziomie 0,72.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Sytuacja techniczna na AUD/USD okiem Commerzbank

Karen Jones z Commerzbank przyjrzała się parze walutowej AUD/USD pod kątem technicznym wskazując na przełamanie 55-dniowej średniej. Dolar australijski jej zdaniem pozostaje pod presją.

Najbliższy cel dla spadków stanowić może wsparcie kanału przy 0,7248 USD. Kolejny istotny poziom według Jones to dołek z 29 września przy 0,7171 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here