Naga MarketsKurs AUD/USD oscyluje wokół 0,7310, z kolei EUR/USD cofnął się poniżej 1,18Giełda w USA zaczerwieniła się we wtorek pierwszy raz od kilku sesji. Zupełnie inaczej reagują indeksy w Azji, a notowania terminowe europejskich benchmarków wskazują na mieszane otwarcie. Na FX ponownie rozpycha się dolar, którego wspierają wyższe rentowności amerykańskiego długu.

Kurs AUD/USD blisko poziomu 0,7310. Na rynku walutowym do gry wraca dolar

Przy braku istotnych wydarzeń makroekonomicznych inwestorzy zrealizowali część zysków, co doprowadziło do niewielkich spadków na Wall Street. Dow Jones kończył dzień 0,11 proc. poniżej poziomów odniesienia, a S&P500 stracił 0,13 proc. O około 0,04 proc. cofnął się technologiczny Nasdaq100.Nastroje inwestorów w Azji zależą od nagłówków prasowych i zapędów regulacyjnych Pekinu. W środę rynek wycenia nieco łagodniejsze podejście rządzących, choć wydaje się to być interpretacja nieco na wyrost.

Japoński Nikkei225 rośnie o około 1 proc., podczas gdy Hang Seng zyskuje 0,7 proc. Shanghai Composite umacnia się o niemal 1 proc. Większym wzrostom nie sprzyja słabszy PMI dla sektora przemysłowego w Chinach (49,2 pkt. vs prog. 50,1 pkt.).

Na rynku walutowym do gry wraca dolar, któremu towarzyszy wzrost rentowności amerykańskiego długu, które w przypadku 10-letnich benchmarkowych papierów skarbowych wynoszą prawie 1,33 proc.

EUR/USD cofnął się poniżej 1,18 pkt. W segmencie G10 najmniej tracą waluty z Antypodów, gdzie luzowanie restrykcji epidemicznych poprawia perspektywy gospodarcze. AUD/USD oscyluje wokół 0,7310, podczas gdy notowania NZD/USD znajdują się na poziomie 0,7040.

Na rynku towarowym pod presją znalazły się metale przemysłowe, które tracą w związku ze słabszymi perspektywami gospodarczymi w Chinach.

Przecenie opiera się ropa naftowa, którą wspiera raport API o zmianie zapasów ropy w USA. Zdaniem instytutu w ciągu tygodnia w USA ubyło ponad 4 mln baryłek ropy naftowej.

invest

Baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 69 USD, przy cenie ropy Brent w okolicy 72,1 USD za baryłkę.

Cena spot złota utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia, przy 1813 USD/oz.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here