Naga Markets

Kurs AUD/USD oscyluje przy szczytach z wakacji. Wszystkiemu winna inflacja Inflacja CPI, która w Australii przyspieszyła w IV kwartale jest argumentem do wydłużenia cyklu podwyżek przez RBA. Już na początku lutego spodziewany jest ruch o 25 punktów bazowych i rynek będzie uważnie śledzić komunikat towarzyszący tej decyzji, który powinien bardziej naświetlić temat na kolejne miesiące.

AUD/USD na lokalnych szczytach

W krótkim okresie zwyżka AUDUSD może być utrudniona, jeżeli amerykański dolar zacznie odbijać na szerokim rynku w ślad za pogorszeniem się sentymentu na rynkach (w ślad za Wall Street).

Wykres dzienny AUDUSD
Wykres dzienny AUDUSD


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułTrzy scenariusze na Bank Kanady i ich wpływ na kurs USD/CAD
Następny artykułAkcje Medicalgorithmics rosną o 12%. Są najdroższe od roku!
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here