Naga MarketsWykres ForexKanadyjski bank CIBC (Canadian Imperial Bank of Commerce) określił swoje stanowisko wobec pary walutowej AUD/USD. Bank oczekuje stabilizacji cen w oczekiwaniu na nowe dane z gospodarki dotyczące koronawirusa. W obecnej chwili AUD/USD umocnił się o ponad 14% w porównaniu do cen z połowy marca. Zdaniem banku w drugim kwartale tego roku, wzrost ten prawdopodobnie zostanie poddany korekcie, co najmniej  do poziomu 0,62. Nie ma żadnych sygnałów, które mogłyby powstrzymać ten spadek ceny, utrzymuje CIBC.

  • Kurs AUD/USD prawdopodobnie wyhamuje. Możliwa jest nawet korekta do poziomów z połowy marca bieżącego roku
  • Pierwszy kwartał pokazał nam efekt podjętych interwencji przez banki centralne w celu walki z konsekwencjami koronawirusa. Drugi kwartał pokaże jak jest naprawdę
  • Cena ma przed sobą pierwszą psychologiczną barierę na poziomie 0,66. Spodziewane negatywne dane za drugi kwartał tego roku mogą zepchnąć kurs AUD/USD do poziomu 0,62.

Dotychczas znana jest połowa medalu, druga połowa może zmienić wszystko

CIBC stoi na stanowisku, że kurs AUD/USD wyhamuje w oczekiwaniu na nowe dane z gospodarki, jakie napłyną na koniec drugiego kwartału tego roku. W perspektywie banku kolejny kwartał  prawdopodobnie sprowadzi kurs AUD/USD ponownie w okolice ceny 0,62. CIBC nie spodziewa się tutaj żadnych istotnych nowych działań ze strony banku centralnego Australii, które mogłyby powstrzymać obniżenie się ceny do wskazanego poziomu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy, że ceny AUD/USD ustabilizują się, gdy rynek będzie oczekiwał na kolejną aktualizację danych dotycząca koronawirusa – twierdzi bank CIBC

Nie przewidujemy żadnych dalszych cięć od banku, który ograniczyłby spadek waluty. W odpowiedzi na COVID obniżono już stopy RBA do 0,25% i wprowadzono YCC w celu utrzymania niskich kosztów kredytów – dodaje CIBC

Idąc tym tokiem rozumowania, możemy stwierdzić, że to co nam pokazał pierwszy kwartał, w głównej mierze odzwierciedliło w cenie skuteczność bodźców jakie zostały zastosowane w celu stymulacji gospodarki. Jest to jednak połowa medalu, ponieważ konsekwencje jakie poniosą rozwinięte gospodarki świata powinne być już zauważalne na koniec drugiego kwartału tego roku.

Zobacz również: Ceny ropy pozostaną niskie w II kw. Znaczne odbicie jeszcze w tym roku

Cena może wyhamować, a nawet spaść na poziomy z połowy marca tego roku

Jak tylko napłyną pełne dane za ten okres, poznamy pierwsze faktyczne rozmiary kryzysu gospodarczego, co może całkowicie odmienić sytuację. Od połowy marca kurs AUD/USD sukcesywnie rośnie i ma przed sobą pierwszą istotną barierę na poziomie 0,66.

Jeśli bariera ta okaże się skuteczna, to może być ona pierwszym poziomem, który wyhamuje cenę.  Jednak w wyniku spodziewanych negatywnych danych jakie napłyną na koniec drugiego kwartału tego roku, perspektywa obniżenia ceny w okolice 0,62 jest bardzo prawdopodobna.

Kurs AUD/USD, perspektywa dzienna, aktualizacja 28.04.2020, źródło TradingView

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here