Naga MarketsKurs AUD/USD może powrócić do dominującego od końca października trendu spadkowegoDzisiejszy odczyt inflacji w cenach producentów (PPI) z USA nie przyniósł zaskoczeń – odczyty zmieściły się w prognozach ekonomistów (PPI Core), a nawet były minimalnie niższe (PPI). To powoduje, że rynek może w mniejszym stopniu zakładać, że publikowana jutro ważniejsza CPI pobije wysoko zawieszoną poprzeczkę – oczekiwania mówią o 5,8 proc. r/r i 4,3 proc. r/r dla bazowej.

Kurs AUD/USD może wkrótce powrócić do trendu spadkowego

Teoretycznie może to nieco redukować presję oczekiwań na wcześniejszą podwyżkę stóp procentowych. To widać chociażby po kontynuacji spadku rentowności amerykańskich obligacji (na 10-letnich zjechaliśmy do 1,45 proc.).Zwróćmy jednak uwagę, że nie widać zbytniego osłabienia dolara. W przestrzeni G-10 uwagę zwraca wyraźniejsza słabość walut Antypodów, oraz korony norweskiej. Niewykluczone, że rynek zaczyna rozgrywać jakiś wątek risk-off, bo widzimy zawrócenie na indeksach na Wall Street. Zobaczymy jak potoczy się sytuacja w Azji – wątki zapalne to trudna sytuacja chińskich deweloperów i rozwój sytuacji pandemicznej w Państwie Środka.

Wykres dzienny AUDUSD
Wykres dzienny AUDUSD

Ruch na AUDUSD może sugerować powrót do dominującego od końca października trendu spadkowego. Potwierdzeniem będzie złamanie niedawnego dna przy 0,7358.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

W przypadku EURUSD widać z kolei trudności z wyjściem ponad 1,16, co może skłaniać w stronę scenariusza testowania październikowego dna przy 1,1523.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here